Nakładki parapetowe – nowy parapet w jedno popołudnie

Zalania wodą, nieusuwalne zabrudzenia czy głębokie zarysowania parapetu często staramy się maskować w doraźny sposób – stawiamy na nich doniczki, wazony, książki. Wszystko dlatego, że wymiana parapetu kojarzy nam się z poważnym, czasochłonnym remontem. Ale tak wcale nie musi być. Możemy mieć nowy parapet w jedno popołudnie – pomoże w tym nakładka parapetowa.

Nakładki parapetowe marki Vilo znajdziemy w większości sklepów z materiałami budowlanymi w całej Polsce. W przypadku tego produktu czas montażu skrócono do minimum:

  • nakładki są już wstępnie przycięte
  • sprzedawane w zestawie z dopasowanymi zaślepkami
  • mocuje się je na klej bezpośrednio na starym parapecie, przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi
  • przygotowanie to wyłącznie zmierzenie długości parapetu i ewentualne docięcie nakładki pod wymiar

To świetny wybór dla tych, którzy szukają alternatywnego sposobu na odświeżenie swojego domu. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku mieszkań wynajmowanych – nakładka od Vilo to bezpieczny sposób na dostosowanie wnętrza do swojego gustu bez ingerowania w elementy konstrukcyjne budynku.

Nakładki marki Vilo dostępne są w wykończeniu białym, imitującym marmur oraz drewnopodobnej okleinie. Nowością jest wersja w kolorze Winchester – miły dla oka i ciepły kolor nada wnętrzu przytulności. Sprawdzi się na parapetach kuchennych, w pokoju, a nawet w łazience, gdyż nakładka nie nasiąka wodą.
Nakładki parapetowe pokryte są wysokiej jakości okleinami. Charakter materiału sprawia, że są przyjemne w dotyku. Dzięki gładkiej strukturze materiału łatwo jest go utrzymać w czystości. Wzór nie blaknie pod wpływem światła słonecznego, a sam materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Dlatego raz przeprowadzony remont parapetu gwarantuje jego estetyczny wygląd na długi czas.

Nowy parapet krok po kroku

Aby zamontować nakładkę parapetową Vilo wystarczy wykonać kilka prostych czynności:
• Krok 1: Wymierz wnękę okienną, w której zamierzasz zamontować nakładkę.
• Krok 2: Piłą o drobnych ząbkach dotnij nakładkę do żądanych wymiarów.
• Krok 3: Oczyść podłoże z pyłu i nanieś klej montażowy.
• Krok 4: Wsuń nakładkę na stary parapet.
• Krok 5: Usuń folię, doklej zaślepki klejem typu „kropelka”. Szczelinę pomiędzy parapetem, a ścianą wykończ silikonem.

Cały proces montażu nakładki Vilo możesz prześledzić na filmie instruktażowym https://www.youtube.com/watch?v=T2mAUERm5EM

Więcej na www.vilohome.pl