Klej do betonu komórkowego – szybkie stawianie ścianki działowej

Zmiana potrzeb domowników wymusza reorganizację układu pomieszczeń. I tak na przykład wspólny pokój dla rodzeństwa, w którym bardzo dobrze funkcjonowały małe dzieci, trzeba będzie podzielić na osobne pokoje, kiedy pociechy dorastają. Rozwiązaniem problemu jest postawienie ścianki działowej, którą możemy wykonać z betonu komórkowego.

Jeżeli do łączenia bloczków zastosujemy klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun, to prace związane z podziałem wnętrza wykonamy o wiele sprawniej i solidniej. Soudabond Easy marki Soudal to wysokowydajny klej poliuretanowy:

  • Nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża.
  • Nie spływa z powierzchni pionowych
  • Nie wypacza klejonych elementów
  • Jest idealnie przyczepny do różnego rodzaju materiałów budowlanych, m.in. do drewna, materiałów drewnopochodnych, pustaków ceramicznych, betonu, bloczków silikatowych, betonu komórkowego, cegły, metalu, blachy, styropianu, kamienia naturalnego i wełny mineralnej.
  • Całkowite utwardzenie następuje już po około 60 minutach.
  • Klej gwarantuje dodatkową izolację cieplną i akustyczną.

Aplikator Genius Gun daje pełną kontrolę nad natężeniem strumienia kleju oraz gwarantuje precyzyjne nałożenie go na klejoną powierzchnię. Genius Gun jest niezastąpiony podczas prac na wysokości. Aplikowanie kleju odbywa się jedną ręką, a drugą możemy się skutecznie asekurować. Ponadto Genius Gun pozwala na przerwanie i wznowienie prac w dowolnym momencie bez obawy, że zawór ulegnie zablokowaniu.
Soudabond Easy idealnie sprawdzi się nie tylko podczas budowania ścianek działowych, przepierzeń, murków oporowych czy obiektów małej architektury, ale również przy pracach instalatorskich i uszczelniających. Możemy z powodzeniem wykorzystać go m.in. do ocieplania garaży i wiat, izolacji dachów i poddaszy oraz do mocowania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, parapetów, paneli, płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy.

Fot. Soudal