Ochrona przed owadami, czyli moskitiery

Moskitiery stanowią zabezpieczenie w oknach wszystkich pomieszczeń, pozwalając mieszkańcom cieszyć się świeżym powietrzem bez owadów o każdej porze dnia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów moskitier różniących się głównie sposobem montażu. Do najpopularniejszych zaliczamy moskitiery plisowane, ramkowe i przesuwne.

Moskitiery plisowane

Awilux moskitiera plisowana

Moskitiery plisowane są szczególnie polecane w przypadku okien i drzwi balkonowych o dużych powierzchniach.

  • Konstrukcja moskitiery plisowanej opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach przymocowanych do fasady budynku lub do witryny drzwiowej, w których porusza się siatka.
  • Ruchoma cześć moskitiery wyposażona jest w uchwyt ułatwiający otwieranie oraz magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej. W zależności od potrzeb mieszkańców oraz konstrukcji okna można zdecydować się na moskitierę zsuwaną do środka lub na boki, a także konstrukcję jedno- lub dwuskrzydłową.
  • Pakiet zsuniętej moskitiery ukryty jest w prowadnicy, więc jest praktycznie niewidoczny i nie zaburza wyglądu elewacji, natomiast subtelna siatka nie ogranicza widoczności.
  • Maksymalne wymiary moskitiery jednoelementowej to 190 x 260 cm, dwuelementowej 380 x 260 cm. Ogromną zaletę moskitiery plisowanej stanowi jej niskoprogowa konstrukcja i małe wymiary po złożeniu.

Moskitiery ramkowe
Moskitiera ramkowa dostępna w ofercie Awilux po zamontowaniu stanowi integralną część okna. Ze względu na uniwersalność i prostotę sprawdzi się zarówno w domu,

Awilux moskitiera ramkowa

mieszkaniu, jak i domku letniskowym czy altanie na działce. – Jej niewątpliwą zaletą jest cena. W naszej ofercie mamy moskitiery ramkowe w kolorze okleiny, dlatego idealnie komponują się z kolorem i stylem całej elewacji, nie zaburzając estetyki. Gęstość siatki ochronnej z oczkami o rozmiarach 1 mm x 1 mm skutecznie chroni przed owadami oraz pyłkami. Minusem moskitiery ramkowej jest fakt, że na okres zimy powinna być zdemontowana – dodaje ekspert firmy Awilux.

Moskitiery przesuwne
Moskitiera przesuwna to rozwiązanie stosowane na drzwiach tarasowych, balkonowych oraz ogrodach zimowych. Dzięki swojej delikatnej formie nie zaburza estetyki elewacji. Elementem wyróżniającym moskitiery przesuwnej jest szeroki wybór siatek, spośród których można wybrać tę najbardziej odpowiadającą oczekiwaniom i wymaganiom mieszkańców. – Poza podstawową siatką przeciwinsektową oferujemy także wersję BetteVue, która zapewnia niemal idealną

Awilux moskitiera przesuwna

przejrzystość przy zachowaniu optymalnej ochrony. Z kolei siatka przeciwpyłkowa, dzięki swojej budowie i gęstości zabezpieczy dom przed większością pyłków roślinnych. W domach, w których istnieje prawdopodobieństwo przegryzienia siatki przez gryzonie, najlepiej sprawdzi się siatka przeciwinsektowa z aluminium – mówi Rafał Buczek z firmy Awilux. – Dzięki swojej konstrukcji, moskitierę przesuwną można w łatwy sposób zamontować w otworze okiennym lub drzwiowym. W ofercie Awilux dostępne są dwa typy moskitier przesuwnych – IST 1 oraz IST 2. Konstrukcja moskitier przesuwnych ma głębokość jedynie 15 mm, więc jest subtelna i nie zaburzy estetyki elewacji.