Kiedy okna aluminiowe są najlepszym wyborem

Dzięki temu, że aluminium jest wytrzymałe i łatwe w konserwacji jest bezsprzecznie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o obiekty użyteczności publicznej. Okna i drzwi aluminiowe są idealne w galeriach, sklepach, biurowcach czy szkołach.

Coraz częściej są też stosowane w budynkach mieszkalnych – łącząc estetykę okien drewnianych z gwarancją spełnienia wszystkich wymogów technicznych.
Kolejną zaletą okien aluminiowych jest ich wszechstronność – dzięki łatwości obróbki aluminium można zaspokoić wymagania Klienta i zrealizować nawet najbardziej rozbudowane i futurystyczne konstrukcje. Dzięki temu przeszklenia pełnią już nie tylko funkcje użytkowe, ale stają się elementem decydującym o ostatecznym wyglądzie budynku. Fasady, ogrody zimowe, drzwi, drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, drzwi harmonijkowe, okna aluminiowe stosowane i łączone w dowolnych konfiguracjach dają architektowi możliwość stworzenia obiektów niepowtarzalnych i wyjątkowych. Jest to bardzo ważne dla Inwestora poszukującego indywidualnego, wyróżniającego się rozwiązania.


Za jakość trzeba jednak zapłacić – ceny dobrej jakości okien i drzwi aluminiowych na ogół przewyższają cenę okien PVC. W przypadku okien drewnianych różnice nie są już tak znaczne. Wiele zależy od wybranego drewna (w przypadku okien drewnianych) lub systemu (w przypadku aluminiowych), koloru, okuć, dodatków antywłamaniowych itp.

Konsultacja