Wymiana okien – kiedy najlepiej to robić

Jakie warunki atmosferyczne powinny być podczas wymiany okien w mieszkaniu? Przede wszystkim nie może być zbyt zimno, nie może padać śnieg ani deszcz.

Temperatura na zewnątrz nie powinna być poniżej -10 stopni C, bowiem wtedy pianka montażowa nie spełni w swoich funkcji i montaż nie będzie prawidłowy. Silne opady również nie sprzyjają wymianie okien – wszystko jest wilgotne, ekipa montażowa nie ma dobrych warunków do pracy, a zawilgocone materiały montażowe, w tym folie, taśmy itp. mogą stracić pełną przyczepność.
Zatem odradzamy wymianę okien w zimie. Przygotowania do takiego remontu najlepiej zacząć w marcu. Okna nie są produktem, który kupuje się od ręki – muszą być zrobione pomiary, trzeba je zamówić, poczekać kilka tygodni na dostarczenie, dobrać parapety zewnętrzne i wewnętrzne, umówić ekipę montażową… Zatem od momentu podjęcia decyzji o wymianie okien do jej realizacji mija trochę czasu. Warto też, by na zewnątrz było już ciepło, bowiem przy wymianie więcej niż jednego okna prace mogą trwać na tyle długo, że mieszkanie się wyziębi i przebywanie z nim stanie się kłopotliwe.

Konsultacja