Drabiny do mycia wysokich okien

Wiele nowo powstających budynków biurowych, hotelowych czy handlowych zachwyca szklanymi elewacjami. W domach prywatnych również wysokie przeszklenia są coraz częściej projektowane. Jak takie wysokie okna umyć? 

Każdy właściciel mieszkania czy domu ma swój własny, wypracowany przez lata sposób ma mycie okien. Jednak równie ważne są wygodne, lekkie schodki składane i stabilne drabiny. Jakie modele sprawdzą się najlepiej?

Drabiny z półką

Podczas mycia okien potrzebna jest duża ilość akcesoriów, które warto mieć pod ręką. Jak to zrobić korzystając z drabiny? Wybierać modele z ergonomiczną półkę. A ta zwykle zintegrowana jest z wysokim pałąkiem bezpieczeństwa, który dodatkowo umożliwia oparcie i ułatwia zachowanie równowagi podczas pracy. Idealnie, gdy taka półka ma hak lub specjalny uchwyt na wiadro, które podczas mycia okien jest przecież niezastąpione. A co z oknami nad krętymi schodami, doświetlającymi klatkę schodową? Ich umycie wydaje się praktycznie niemożliwe. – A jednak można poradzić sobie i z tym wyzwaniem! Rozwiązaniem są przegubowe drabiny teleskopowe, w których długość każdej nogi można regulować indywidualnie, np. za pomocą teleskopowo wysuwanego przedłużenia podłużnicy.

Profesjonalna drabina do mycia okien do 7,5 m wysokości

Drabiny specjalistyczne to modułowe urządzenie (maksymalnie 4 elementy, każdy ze szczeblami), opracowane przez naszych konstruktorów, które pozwoli na mycie okien do wysokości ok. 7,5 metra. Działa podobnie jak drabina przystawna – dolny element wyposażony jest w duży stabilizator z antypoślizgowymi stopkami, natomiast górny został wyprofilowany skośnie i zakończony gumowymi nakładkami, które zwiększają przyczepność i stabilność drabiny. Pomiędzy nimi można wykorzystać maksymalnie dwie dodatkowe części, które mocowane są bezpiecznie za pomocą połączeń wtykowych z blokadą. Takie rozwiązanie może okazać się idealne dla niewielkich przedsiębiorstw czy instytucji, które w obawie przed częstymi wydatkami na usługę czyszczenia, same chcą zadbać o mycie szklanych elewacji. Produkt jest lekki (w wersji 4-elementowe niecałe 20 kg) i łatwy w użyciu, a zastosowane zabezpieczenia pozwalają na komfortową pracę na wysokości nawet niedoświadczonym użytkownikom.