Sposoby na przetrwanie upału – skuteczna markiza

Jak zapobiec przegrzewaniu się mieszkania latem? Jednym z efektywnych, ekonomicznych i zarazem ekologicznych rozwiązań jest zamontowanie na oknach nowoczesnych osłon zewnętrznych – markiz.  

W walce z upałem dobrze sprawdzą się zwłaszcza rolety zewnętrzne- markizy zapobiegające nagrzewaniu się okien. Od lat znamy rolety wewnętrzne oraz zewnętrzne rolety aluminiowe (zwane też antywłamaniowymi). Jednak rolety wewnętrzne materiałowe dobrze ograniczają dopływ intensywnego światła do pomieszczeń. Nie zapobiegają jednak wzrostowi temperatury, a dodatkowo nagrzewają się i emitują ciepło do wewnątrz. Z kolei tradycyjne rolety zewnętrzne choć skutecznie blokują napływ ciepła do wnętrz naszego M, to powodują jego całkowite zacienienie.

– Tylko nowoczesne markizy do okien pionowych i okien dachowych, wykonane z wytrzymałej na czynniki atmosferyczne siatki, skutecznie zatrzymują upał za oknem, zapewniając przy tym dopływ naturalnego światła dziennego. Dzięki ich zastosowaniu temperatura we wnętrzu może być niższa nawet o 10 stopni C – tłumaczy Menadżer Produktu FAKRO.

  • Markizy dodatkowo rozpraszają światło wpadające do środka domu, a więc niwelują zjawisko męczących oczy refleksów przy oglądaniu telewizji, czy pracy na komputerze.
  • Ich wygląd można dostosować do własnych potrzeb, zgodnie z upodobaniami estetycznymi. Do wyboru jest kilkanaście rodzajów materiałów z różnym stopniem prześwitu, a kolor profilu można na życzenie wybrać z palety RAL.

Markizy nie tylko chronią przed upałem, ale też przed owadami

Latem oprócz gorąca uciążliwe są również wszechobecne owady. Dlatego warto zastosować w domu rozwiązania sprytne, wielofunkcyjne, jak wspomniane wyżej markizy. Sprawdzą się bowiem również doskonale w roli moskitiery.

Więcej na: www.fakro.pl/innoview/markizy-do-okien-pionowych/