Bielszy odcień bieli – harmonijne nowoczesne mieszkanie

Eleganckie, jasne, harmonijne… takie jest mieszkanie, jakie zaprezentujemy. Znajdziemy tu funkcjonalne rozwiązania, pięknie dobrane odcienie off-white oraz dużo drewna. Ten nieszablonowy projekt został wykonany przez Różę Kaczmarek z pracowni architektonicznej Deer Design.

Gospodarze kupili 70-metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim, a jego projekt i wykończenie powierzyli pracowni Deer Design. – Inwestorzy chcieli, aby wnętrze było eleganckie i przytulne. Ważnym aspektem było wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania i powiększenie połączonego z kuchnią salonu. – wspomina architektka. W wyniku niewielkich zmian w układzie funkcjonalnym na powierzchni 70 metrów powstała obszerna strefa dzienna, duży hol, dwie sypialnie, łazienka i pomieszczenie gospodarcze.

Dzięki zabudowom na wymiar, zaprojektowanym i wykonanym przez pracownie stolarską Deer Wood, w korytarzu powstały ogromne szafy. Oprócz roszad w układzie funkcjonalnym architektka zastosowała tu także kilka trików powiększających przestrzeń optycznie. Salon zyskał dodatkowe metry dzięki umiejętnemu zastosowaniu luster oraz jasnej tonacji kolorystycznej. Palecie bieli towarzyszy ocieplające wnętrze drewno. Połączenie odcieni off-white z ciepłem drewnianej podłogi, wprowadza do wnętrza harmonię i elegancji.

Harmonia w nowoczesnym mieszkaniu

Trudno jednoznacznie określić styl tego wnętrza. – Mamy tutaj połączenie minimalizmu z modern classic oraz subtelne akcenty boho – mówi Róża Kaczmarek. Wszystko się przenika tworząc harmonijną całość. Elementem porządkującym przestrzeń jest kolor. – Biele zostały przełamane pastelami oraz przytulnymi beżami i brązami. Mają one stanowić bazę dla dodatków, emanować spokojem. Kolorem dominującym jest off-white, nie brakuje tu jednak kontrastujących dodatków w czerni. – podkreśla architektka. Z kolei faktury i wzory – francuska jodła na podłodze, sztukateria na ścianach oraz frezowania na frontach kuchennych– to ukłon w stronę klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu.

Otwarta przestrzeń dzienna

Otwarta strefa dzienna jest sercem domu. – Salon z aneksem jest moim ulubionym pomieszczeniem w tym wnętrzu. Lubię tę przestrzeń ze względu na światło, faktury, formy, ergonomiczną kuchnię, elegancję i minimalizm. To piękno ukryte w prostocie. – mówi Róża Kaczmarek z Deer Design. W salonie króluje wygodna kanapa firmy IWC Home, ozdobą jadalni jest duży stół marki Fameg, wokół którego stoją krzesła z rattanowymi siedziskami. Kuchnię oddzielono od reszty pomieszczenia białą wyspą. Pozostałe fronty mebli są w tym samym odcieniu. Na uwagę zasługują tu frezowania na górnym ciągu szafek. Są elementem ozdobnym, który dodaje wnętrzu głębi i elegancji. – W kuchni najważniejsze było uzyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej, dlatego zaplanowałam wyspę. Nie mniej istotna była symetria całej zabudowy. Dzięki zastosowaniu dwupoziomowych szafek wiszących wykorzystaliśmy maksymalnie przestrzeń do przechowywania i uzyskaliśmy atrakcyjną formę całej bryły. Zabudowa została zaprojektowana na wymiar przez Anitę Daniłowską i w całości wykonana w pracowni stolarskiej Deer Wood.

Pokój dziecka

Dziecięce królestwo mieści się na powierzchni 13,5 metrów. Znalazło się miejsce nie tylko na łóżko, obszerne szafy i mały stolik, ale także mnóstwo przestrzeni do zabawy. Architektka zastosowała tu nietypowe rozwiązanie, które powiększyło pokój. Łóżko nie stoi na podłodze, zostało umieszczone nieco wyżej, dzięki czemu powstało pod nim miejsce na szafki. – Zabudowa w pokoju syna gospodarzy jest niezwykle pojemna. Kryją się w niej zabawki. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, ale meble nie przytłaczają pomieszczenia. Lamele nadały jej lekkości. Chcąc zachować spójność z pozostałą częścią mieszkania na jednej ze ścian zastosowane zostały sztukaterie.

 

Zgodnie z planem

Współpraca z inwestorami przebiegała przy tym projekcie wzorcowo. – Z klientami polubiliśmy się od pierwszego spotkania, to niezwykle miłe osoby. Projekt tworzyliśmy przez trzy miesiące, wykończenie mieszkania trwało tyle samo. – wspomina architektka. Wszystko przebiegło tu zgodnie z planem dzięki pracy sprawdzonych ekip remontowych Deer Design oraz stolarzy Deer Wood. Kuchnia z wyspą, szafka RTV, zabudowy w holu, łazience, pomieszczeniu gospodarczym i obu pokojach wykonywane były na wymiar w ekspresowym tempie. Za ich projektem stoi Anita Daniłowska z Deer Wood. W mniej niż pół roku w udało się stworzyć nie tylko piękną i funkcjonalną przestrzeń, ale dom odpowiadający potrzebom rodziny.

Projekt: Róża Kaczmarek; projekt mebli: Anita Daniłowska; zdjęcia: Zagórny Studio