Designerska łazienka zaprojektowana przez znanego projektanta Philippe Starcka

White Tulip to pierwsza kompletna łazienka stworzona w całości przez Philippe Starcka dla marki Duravit. Niezwykła forma wszystkich elementów z serii nawiązuje do organicznej sylwetki kwitnącego tulipana, emanując niemal rzeźbiarskim charakterem.

Wyraziste detale i doskonałe wykonanie spełniają najwyższe standardy.
Uwagę zwraca przede wszystkim monolityczna konstrukcja wolnostojącej umywalki ceramicznej. Umywalkę można też przymocować do ściany lub do podłogi. Zaprojektowana w tym samym stylu, okrągła umywalka nablatowa zachwyca estetycznym, delikatnie opadającym  brzegiem. Umywalka prostokątna, patrząc z góry, również odzwierciedla tę formę. Występuje w dwóch rozmiarach, każdy dostępny również jako umywalka meblowa, podobnie jak mała umywalka do rąk, która uzupełnia asortyment.
Dopasowane miski toaletowe wiszące i stojące, bidety oraz pisuar uzupełniają ceramikę serii White Tulip. Toalety są wyposażone w nową technologię HygieneFlush. Niezależne testy pokazują, że ta nowa technika spłukiwania optymalnie czyści całą wewnętrzną powierzchnię toalety. Idealnie dopasowany przepływ wody tworzy wir, który gwarantuje idealne spłukiwanie przy użyciu zaledwie 4,5 litra wody. Wszystkie nowe toalety HygieneFlush są standardowo wyposażone w glazurę ceramiczną HygieneGlaze, na której ok. 90% bakterii jest usuwanych po 6 godzinach, a ok. 99,9% po 24 godzinach.

Meble łazienkowe

Dopasowane meble są równie niezwykłe, jak cała seria. Ukośne, niezwykle starannie wykonane krawędzie świadczą o precyzyjnej kompozycji mebli White Tulip, które są dostępne w szerokości od 350 do 1300 mm. Meble i dopasowane półwysokie szafki z dwiema lub trzema szklanymi półkami są dostępne w pięciu wysokiej jakości kolorach w wysokim połysku lub satynowym matowym lakierze. Alternatywnie na fronty można wybrać wykończenie z litego drewna w postaci naturalnego dębu lub orzecha amerykańskiego.

Satynowo-matowe wykończenia mają niezwykła cechę: drobne rysy na tych specjalnych lakierach „znikają” niemal automatycznie, dzięki czemu meble zawsze wyglądają jak nowe. Dodatkowo innowacyjna powłoka chroniąca przed odciskami palców ułatwia czyszczenie i pielęgnację.
Charakterystyczny chromowany uchwyt stanowi dopełnienie eleganckiego wyglądu. Może on kontrastować z matowymi lakierami i powierzchniami z litego drewna lub stanowić efektowny element na lakierze o wysokim połysku. Szuflady wyposażone w uchwyty z pierścieniem zamykają się samoczynnie. Wariant bez uchwytu jest również wyposażony w technologię tip-on, umożliwiającą otwieranie szuflad delikatnym dotknięciem. Automatyczne oświetlenie wnętrza włącza się lub wyłącza po otwarciu lub zamknięciu szuflady.
Dodatkowe praktyczne miejsce do przechowywania oferowane jest w połączeniu okrągłej umywalki meblowej z dopasowaną szafką podumywalkową, dostępną we wszystkich wykończeniach mebli White Tulip. Również kolor półek można dowolnie dobierać. Dodatkowym elementem wyposażenia jest stojąca chromowana konsola z drewnianymi półkami, do której dodatkowo można przymocować jeden lub dwa okrągłe wieszaki na ręczniki po bokach.

Lustra

Lustra z serii White Tulip są dostępne w wersjach sterowanych za pomocą czujnika lub aplikacji. Szkło lustrzane ma ciekawy wygląd, który sprawia, że powierzchnia lustra wokół oświetlonego obszaru wydaje się niemal przezroczysta. Barwę światła można zsynchronizować z innymi lampami podłączonymi w części mieszkalnej i sterować za pomocą aplikacji „Casambi”, która stała się popularna w inteligentnych domach. Ta funkcja może służyć do przyciemniania luster oraz włączania i wyłączania ich ogrzewania.

Łazienka White Tulip Philippe Starck

Wanna z serii

Wanna wolnostojąca z bezszwową obudową akrylową odzwierciedla formę ceramiki. Wersja owalna dostępna jest w dwóch rozmiarach: 180 x 80 cm, oraz 160 x 90 cm do mniejszych pomieszczeń. Okrągła wanna o średnicy 140 cm zapewnia przestronne wnętrze.
White Tulip obejmuje również pierwszą serię baterii opracowaną przez Philippe Starcka dla Duravit. Konsekwentnym elementem projektu jest uchwyt w kształcie tulipana, który odzwierciedla kształt umywalek i wanien. Dzięki polerowanej powierzchni jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w obsłudze, a 160 drobno grawerowanych pionowych pasków daje naprawdę wyrafinowany efekt. Baterie umywalkowe są dostępne w różnych „komfortowych” wysokościach S, M i XL. Zakres Obejmuje również baterie bidetowe, prysznicowe i wannowe.
Niezwykły design serii White Tulip doda szyku każdemu wnętrzu.

Philippe Starck – światowej sławy twórca

Philippe Starck to twórca o wielopłaszczyznowej inwencji. Tworzenie musi polepszać życie jak największej liczby ludzi. Ta filozofia uczyniła go jednym z pionierów i centralnych postaci koncepcji demokratycznego projektowania. Dzięki swojej płodnej pracy we wszystkich dziedzinach, od produktów codziennego użytku (meble, wyciskarka do cytrusów, rowery elektryczne, indywidualna turbina wiatrowa), po architekturę (hotele, restauracje), inżynierię morską i przestrzenną (mega jachty, moduł mieszkalny dla prywatnej turystyki kosmicznej), nieustannie przesuwa granice i wymagania designu, stając się jednym z najbardziej wizjonerskich i uznanych twórców międzynarodowej sceny współczesnej.