Czarne baterie kuchenne i łazienkowe

Czerń sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Sprawia, że aranżacja nabiera klasy i ponadczasowości. Obalamy stereotypy na temat czerni. Doskonale pasuje do każdego wnętrza, dodaje aranżacji elegancji i niebanalnego charakteru. 

Do przykładowej stylizacji kuchennej projektant wybrał zabudowę meblową w odcieniu wenge, o prostych frontach, z delikatnym frezowaniem i kulistymi gałkami.

Zumba – czarna bateria zlewozmywakowa Ferro wykorzystana do aranżacji kuchni

Nie ma w tej kuchni górnych szafek. Są tylko dwie półki na ozdobnych wspornikach, zawieszone pomiędzy oknami. Miejsca do przechowywania w tej obszernej kuchni jednak nie brakuje, gdyż oprócz długiej dolnej zabudowy, ciągnącej się pod oknem i na sąsiedniej ścianie, do dyspozycji jest jeszcze wysoki kredens. Wygodnym schowkiem może być komoda, której wierzch, przykryty materacem i poduchami, stanowi komfortowe siedzisko.
Ściany są tradycyjnie białe, nad blatami pokryte płytkami w białą cegiełkę. Na podłodze kafle w czarno-biały wzór. Nie jest to szachownica. Na myśl przychodzą przykłady przedwojennego rzemiosła glazurniczego z ładnymi czarno-białymi kompozycjami. Duet black & white to klasyka gatunku – zawsze na czasie.
Najbardziej przykuwającym elementem jest jednak żyrandol – metalowy, z lampkami naśladującymi świece, będący jednocześnie… kwietnikiem.
Na belkach stropu umieszczono reflektory, które doskonale doświetlają przestrzenie robocze. W ciemny blat wtopiony został dwukomorowy, granitowy zlewozmywak. Dobrano do niego smukłą baterię o czarnej wylewce. To model Zumba charakteryzujący się elastycznością wylewki, dzięki czemu można ją dowolnie ustawiać, wyginać, regulować jej wysokość i zasięg, w zależności od tego, jakie naczynia zmywamy. Korpus pokrywa błyszcząca, chromowana powłoka.

Rondo Black – zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Algeo Black – Ferro

Drugi z aranżacyjnych przykładów jest dowodem na to, że nawet w niedużym wnętrzu można sobie pozwolić na czerń. Odpowiednio dobrane ciemne elementy sprawiają, że łazienka nabiera wyjątkowego charakteru.
Tło stanowią nieduże białe kafelki i białe ściany. Jasne powierzchnie pozwoliły pięknie wyeksponować oryginalną armaturę. Baterie w matowym, czarnym kolorze przyciągają uwagę. Wykorzystano modele z serii Algeo Black o miękkiej, cylindrycznej formie. Obie baterie – stojąca umywalkowa i ścienna natryskowa – są nowoczesne, wyposażone w regulator ceramiczny (producent daje na nie pięć lat gwarancji).

Ciemny jest uchwyt szklanej kabiny prysznicowej czy wieszak na ręczniki; ciemne są parapety i obwódka lustra. Drobnym biało-czarnym wzorem urzeka mozaika we wnękach z półkami. W grafitowym odcieniu są heksagonalne kafle podłogowe czy półka pod umywalką.

Materiały prasowe firmy FERRO