Sprytne rozwiązania do łazienki – wykorzystaj drzwi, zlikwiduj płytki bez ich skuwania

Czy w łazience muszą być płytki ceramiczne? Oczywiście, że nie! Zamiast nich może być farba, czy fototapeta. A ostatnio pojawił się na rynku mowy produkt  – system ścienny Kerradeco. To panele ścienne do nowych i remontowanych łazienek. 

Panele można przyklejać na ściany, które są już obłożone płytkami. Propozycja od VOX to sprytny sposób na remont. Panele wykonane są z trwałego i wodoodpornego tworzywa, dzięki czemu możemy je stosować pod prysznicem, przy wannie i wokół umywalki. Wystarczy tylko uszczelnić je silikonem, aby woda nie wnikała w szczeliny. Wśród 20 wzorów znajdziemy perfekcyjne odwzorowanie faktury drewna czy kamieni. Wzór Grey Stone bardzo dobrze imituje kamienne powierzchnie, z kolei Wood Carbon pozwala wprowadzić do łazienki nietypową fakturę ciemno wybarwionego drewna.

Alternatywa dla płytek na podłodze

W łazience na podłodze można zastosować nowoczesne podłogi winylowe. Tak jak w przypadku paneli ściennych, podłogi winylowe VOX występują w wielu wariantach kolorystycznych. Na przykład kolekcja Viterra to 16 wzorów, także z rysunkiem drewna lub betonu.

– Podłogi winylowe możemy montować niemal w całej łazience, za wyjątkiem podłoża pod prysznicem, ponieważ ich klasa antypoślizgowa na to nie pozwala. Aby zapewnić trwałość podłodze, panele winylowe w łazience przyklejamy do posadzki, a nie układamy na podkładach. To gwarantuje, że podłoga na długo zachowa swoje parametry. Nie musimy obawiać się zalania czy wpływu wody – materiał z którego wykonana jest Viterra jest wodoodporny. Pamiętajmy tylko, że do czyszczenia podłóg winylowych trzeba używać specjalnych, przeznaczonych do nich środków, a nie silnej chemii łazienkowej – mówi ekspert techniczny VOX .

Wykorzystaj łazienkowe drzwi

Gdy nie mamy miejsca na dodatkowe półki czy szafkę na łazienkowe akcesoria, fajnym rozwiązaniem są drzwi Smart firmy VOX. Posiadają system śrub i muf, na których możemy zamontować dedykowane akcesoria. Do wykorzystania mamy różnej wielkości metalowe skrzynki albo filcowe organizery, które pomogą uporządkować kosmetyki. Koniec z szukaniem miejsca na dodatkowe rolki papieru toaletowego. Haczyki albo relingi przydadzą się do zawieszania ręczników czy szlafroka. Na drzwiach możemy też zamontować lustro, co jest nie tylko przydatne, ale pozwoli też optycznie powiększyć łazienkę.

KERRADECO:

  • materiał odporny na wilgoć, wodę i uderzenia
  • trwały, niepalny
  • poprawia izolację akustyczną pomieszczenia
  • objęty 10-letnią gwarancją
  • montaż systemu jest szybki i nieskomplikowany. Płyty łączą się ze sobą na pióro – wpust. Montuje się je bezpośrednio do ściany na klej lub na podkonstrukcję, za pomocą wkrętów.
  • montaż KERRADECO jest „czysty” w stosunku do tradycyjnych metod wykończenia ścian (tapety czy kafle ceramiczne), a zaraz po jego zakończeniu można korzystać z pomieszczeń.
  • Z płyt KERRADECO można zbudować ściany działowe, zastępując nimi płyty g-k. Wystarczy lekki stelaż.

Wymiary: długość – 1350 mm, szerokość – 295 mm, grubość – 9 mm; Cena 179 zł za 1 metr kwadratowy płyt

więcej na www.vox.pl/system-scienny-kerradeco