Jakiej szerokości drzwi zewnętrzne można kupić?

Najczęściej producenci oferują ten sam model drzwi zewnętrznych w kilku szerokościach do wyboru. Najwęższe mogą mieć 80 cm.

Na przykład drzwi wejściowe Okdoors PRIME 55 to drzwi dostępne są w trzech szerokościach: 80, 90 i 100 cm. Są tłoczone z wysokiej jakości stali, pokrywane dekoracyjną, odporną na promieniowanie UV folią PVC. Do wyboru jest pięć wybarwień: białe, antracytowe, winchester, ciemny orzech i złoty dąb.

Drzwi posiadają trzy stałe bolce antywyważeniowe, dwa trzybolcowe zamki, próg ze stali nierdzewnej i ościeżnicę wyposażoną w wysokiej klasy uszczelkę. Otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz, zależnie od naszych potrzeb. Drzwi mogą być zupełnie gładkie – na przykład modele Kypros, Apollo, Linea z poziomymi rzeźbionymi wgłębieniami. Z kolei nowoczesne drzwi wejściowe z przeszkleniami to model Juventus z prostą, pionową szybą i małymi poziomymi wstawkami oraz oryginalny model Ronin z pionowym elementem szklanym w ramce ze stali nierdzewnej, biegnącej przez całą wysokość skrzydła.

Antywłamaniowe czy wyciszające

Całkowicie zabezpieczających przed włamaniem drzwi (ani też okien) nie ma. Mogą mieć tzw. podwyższoną odporność na włamanie, czyli przez określony czas nie dadzą się sforsować złodziejom. Modele drzwi Apollo, Kypros i Linea w wersji bez przeszkleń, z wizjerem, mają zabezpieczenia antywłamaniowe w klasie RC2.  To także dobre drzwi do miejsc hałaśliwych, ponieważ mają podniesioną izolacyjność akustyczną (wskaźnik 38 dB).

Ceny drzwi? Drzwi pełne w wersji podstawowej są tańsze niż te z przeszkleniami. W wariancie o podwyższonym standardzie antywłamaniowym i akustycznym – porównywalne cenowo. Wszystkie modele można zakupić z klamką i stalowymi okuciami.

Zdjęcia www.4iq.com.pl