Bezprogowe przejście na taras czy balkon

Wejście do domu bez ryzyka potknięcia o próg? Próg na przejściu na balkon czy taras zrównany z poziomem posadzki? Takie możliwości daje nowe rozwiązanie techniczne firmy REHAU – bezprogowe przejście RAU-CERO.

Dzisiejszy próg drzwiowy nie musi już być zabezpieczeniem przeciwko wiejącemu wiatrowi, naporowi śniegu i deszczu, czy wręcz zabezpieczeniem przeciwwłamaniowym drzwi. 

Wysoki próg ma wady, istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody. Jest on uciążliwy dla osób starszych, niepełnosprawnych czy małych dzieci. Jest przeszkodą, o którą łatwo się potknąć, przez którą z trudem przejeżdża się kołami wózka czy roweru, gdzie zbiera się brud…

Bez barier w budownictwie

Przejście bez progu wpisuje się trendy architektoniczne – dbanie o jak najestetyczniejsze rozwiązania, zapewniające wizualną spójność wnętrz domu z ogrodem i całym jego otoczeniem.

próg RAUCERO w drzwiach balkonowych SYNEGO

Brak progu jest także zgodny z zaleceniami architektury bez barier, gdzie wszystkie detale w głównej przestrzeni komunikacyjnej muszą być zrównane z płaszczyzną, po której chodzimy. Dzięki temu osoby o niepełnej sprawności fizycznej lub korzystające z wózków, nie będą narażone na utrudnienia. Pamiętajmy, że progi przed drzwiami wejściowymi do budynków, mieszkań i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych, według aktualnych warunków technicznych budynków nie powinny być wyższe niż 20 mm. Jednakże – poza wyjątkami związanymi z np. pomieszczeniami gospodarczymi – mogą być one zlikwidowane.

Sposób na bezpieczne przejście

Firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście Raucero, stosowane w drzwiach zewnętrznych i balkonowych. To rozwiązanie o estetycznym wzornictwie i zarazem o optymalnych parametrach cieplnych. Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki, a więc o praktycznej wysokości 0 mm.
Przejście bezprogowe Raucero może być wykorzystane w drzwiach wejściowych oraz balkonowych. Drzwi mogą być też ryglowane w progu. Przejście jest tak zaprojektowane, że skutecznie izoluje przed zimnem i wilgocią do wnętrza mieszkania.

Więcej szczegółów można uzyskać u firm sprzedających okna i drzwi z systemów REHAU