Nowe okleiny drewnopodobne okien PVC

Okna drewniane czy PVC? Wybrać materiał naturalny czy bezproblemowe użytkowanie na lata? Dzięki nowej generacji oklein drewnopodobnych Kaleido Woodec na oknach PVC firmy REHAU nie ma już tego dylematu.

Okleiny KALEIDO WOODEC to nowe spojrzenie na powierzchnię profili z PVC. Dzięki nim powstaje okno, które trudno odróżnić od okna drewnianego. Matowa okleina, z głęboko tłoczoną strukturą imitującą drewno, robi wrażenie i zachwyca elegancją. Ale okna urzekają nie tylko wyglądem – również w dotyku jest efekt, dający poczucie kontaktu z naturą. To innowacyjna, pierwsza tego typu okleina na rynku stolarki otworowej, w kolorystyce odcieni dębu, w tym dwóch dębów bielonych, nawiązujących do popularnego stylu skandynawskiego, charakteryzującego się minimalizmem, jasnymi barwami, prostotą i zastosowaniem naturalnych materiałów.

Okna z foliami KALEIDO WOODEC łączą w sobie wygląd okien drewnianych z zaletami stolarki z PVC. Wizualnie prezentują się jak naturalne drewno, lecz jednocześnie są łatwe w pielęgnacji – jak okna z tworzywa.

Jaka może być kolorystyka okien z PVC?

Okleinowanie to sprawdzona technologia nadawania wyjątkowych barw oknom i drzwiom z PVC. Na folie dekoracyjne nanoszony jest klej, a następnie za pomocą specjalnej technologii nakleja się je delikatnie na profil. Okleiny mogą być zarówno gładkie, jak i o specjalnej fakturowanej powierzchni. Paleta barw jest bardzo szeroka – poczynając od wzorów drewnopodobnych, poprzez kolory jednolite, aż po odcienie metaliczne. Można je nanosić tylko na jedną stronę okna, lub obustronnie – także w dwóch odmiennych kolorach.
Nowe folie okienne z serii KALEIDO WOODEC zostały po raz pierwszy zaprezentowane na tegorocznych targach okiennych Fensterbau Frontale w Norymberdze. Obecnie REHAU ma w swojej ofercie trzy kolory – Turner Oak malt, Sheffield Oak concrete oraz Sheffield Oak alpine.

Więcej informacji o kolorystyce okien PVC na stronie www.rehau.pl/kolory-okien