Czym naprawić uszkodzoną elewację?

Jeżeli na elewacji są nieduże ubytki i uszkodzenia, to można je naprawić samodzielnie przy użyciu preparatów takich jak Akryl Extra Zewnętrzny oraz Akryl do Tynków marki Den Braven.

Akryle to doskonale znane i powszechnie stosowane plastyczno-elastyczne kity, które zdają egzamin wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i precyzyjnie wypełnić szczeliny w przegrodach budowlanych lub zamaskować niewielkie uszkodzenia ich powierzchni. Skutecznie wypełniają wszelkiego rodzaju rysy i pęknięcia. Mogą być stosowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz budynków. Sprawdzą się więc doskonale w przypadku konieczności przeprowadzenia drobnych prac remontowych na elewacjach.

Akryl odporny na warunki atmosferyczne

Akryl Zewnętrzny Extra

Jeżeli chcemy wykorzystać akryl budowlany na zewnątrz, to musi to być specjalny preparat odporny na działanie czynników atmosferycznych, a więc opadów, skrajnych temperatur czy promieni UV.

  • W takich warunkach poradzi sobie Akryl Extra Zewnętrzny Den Braven. Ten wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej.
  • Jest wyjątkową odporny na działanie opadów atmosferycznych i wilgoci.
  • Już po kilku godzinach od nałożenia nie straszny mu żaden deszcz. Wykazuje doskonałą przyczepność do betonu, tynków, drewna i ceramiki, nawet w przypadku podłoży wilgotnych.
  • Ma bardzo dobre właściwości robocze – jest łatwy w aplikacji i profilowaniu, a także malowalny. 
    Szybki sposób na tynkowanie

Akryl dostosowany do elewacji

Tynk to najpopularniejszy rodzaj wykończenia elewacji. Bogata oferta rynkowa sprawia, że do wyboru mamy nie tylko szeroką gamę kolorystyczną, ale też różnorodne struktury. O ile uzupełnienie ubytków w fasadach o gładkiej powierzchni nie nastręcza większych trudności, o tyle próba zamaskowania rys i pęknięć w przypadku tynków strukturalnych nie zawsze przynosi oczekiwany efekt estetyczny. Do tynku dekoracyjnego jest przeznaczony Akryl do Tynków Den Braven. Dzięki unikatowej formule zawierającej drobiny żwiru, pozwala na idealne zamaskowanie naprawianych miejsc w fasadach wykończonych tynkiem dekoracyjnym (np. mozaikowym, kamyczkowym) lub zacieranym „na ostro”. Po wyschnięciu akryl może być malowany farbami wodnymi lub syntetycznymi. Za pomocą pędzla z odrobiną wody możemy uzyskać dowolną strukturę ziarna dopasowując uszczelniacz do otoczenia.
www.denbraven.com