Elewacja w nowoczesnym wydaniu

Budynek z cegły albo z kamienną fasadą ma niewątpliwy urok. Nie musimy jednak inwestować w kosztowne materiały. Wystarczy sięgnąć po nowoczesne płyty elewacyjne, takie jak Solid, które imitują kamień czy cegły.

Wzory, kolory czy struktury znane z tradycyjnego budownictwa przeniesiono na nowoczesny materiał – panele Solid. Płyty Solid to trzy kolekcje (Brick, Solidstone oraz Stone) i 16 wzorów. Możemy więc łatwo wybrać odpowiednie do naszego domu.

VOX panele Solid brick bristol

Kolekcja Solid Brick nawiązuje do tradycji budowania z cegły. Płyta wiernie naśladuje kształt i kolorystykę tego materiału dzięki nowoczesnym technikom zadruku, jak też odwzorowaniu cieniowania i specjalnie malowanych fug. Elewacje przypominającą tę z kamienia stworzymy przy wykorzystaniu Solid Stone. Wygląd samych paneli wyróżnia się subtelnością i precyzją rysunku. Podobnie zresztą jak okładziny z serii Sandstone, które naśladują ściany wykonane z ciosanego piaskowca z wyraźną, geometryczną strukturą powierzchni oraz stonowanymi kolorami. To dobry wybór zarówno dla budynków o nowoczesnej, jak i bardziej rustykalnej formie.

Cechy paneli Solid:

  • Materiał jest odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne – słońce, wiatr czy deszcz.
  • Montaż paneli elewacyjnych jest możliwy niemal przez cały rok
  • Panele Solid należy montować w temperaturze od 5°C do 30°C
  • Przed montażem należy sezonować profile przez 2-3 godziny w miejscu instalacji, by miały one możliwość wyrównania swojej temperatury do temperatury otoczenia
  • Montując system paneli nie ingerujemy w konstrukcję budynku – płyty przymocowuje się do konstrukcji nośnej wykonanej z łat drewnianych albo profili metalowych montowanych bezpośrednio do ścian. Panele osadzamy w listwach wykończeniowych. Nie ma więc potrzeby stosowania specjalnych zapraw
  • Panele łączą się przez wbudowane zamki, a przykręca się je do podkonstrukcji w przeznaczonych do tego otworach montażowych z zachowaniem dylatacji
  • Prawidłowy montaż gwarantuje trwałość fasady
  • Panele Solid można łączyć z innymi systemami elewacyjnymi VOX – sidingami Kerrafront i Vifront, które imitują deski
  • Wystarczy przemyć fasadę raz do roku delikatnymi środkami czyszczącymi. Pozwala to zachować estetykę budynku na lata bez konieczności przeprowadzania zabiegów konserwujących

System Solid to sposób na szybką i ekonomiczną zmianę elewacji. Sam proces montażu jest prosty, a pokrycie elewacji panelami o wiele tańsze, niż zaawansowane roboty budowlane. Dzięki temu panele sprawdzą się zarówno na domach jednorodzinnych, jak i na większych obiektach.

Płyty elewacyjne chronią też konstrukcję obiektu. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształcają się też pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Stanowią więc skuteczną i trwałą barierę między ścianami a otoczeniem. Prawidłowo zamontowane płyty Solid gwarantują właściwą wentylację fasady obiektu.

Przestrzeganie zasad montażowych pozwala uchronić ściany przed pleśnią i wilgocią, dlatego system Solid można układać też bezpośrednio na docieplenia. Panele są objęte 30-letnią gwarancją producenta.