Bardzo lekki tynk gipsowy

Bardzo lekki tynk gipsowy Baumit Ratio 2000 jest nadzwyczaj wydajny i bardzo łatwy w obróbce, co ma szczególne znaczenie w przypadku tynkowania dużych powierzchni.

Baumit Ratio 2000 to fabrycznie przygotowana sucha mieszanka przeznaczona do wykonywania lekkich jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, takich jak biura czy hotele. Zdaje egzamin we wszystkich pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, czyli poniżej 70%. Pozwala uzyskać gładkie powierzchnie, odporne na uszkodzenia oraz na takie zjawiska, jak pajęczyna mikropęknięć. Lekki tynk gipsowy jest paroprzepuszczalny i utrzymuje zrównoważony mikroklimat. Warstwa tynku ma korzystne parametry izolacyjności cieplnej i jest całkowicie niepalna.

Baumit lekki tynk Ratio 2000

Największą zaletą tynku Baumit Ratio 2000 jest bardzo niski ciężar nasypowy, co przekłada się na jego dużą wydajność. Specjalna receptura tynku sprawia, że bardzo łatwo oraz szybko się go rozprowadza i obrabia, co docenią szczególnie fachowcy pracujący z produktem na budowie.
Zależnie od liczby tynkarzy w brygadzie i od techniki ich pracy, pozwala narzucać nawet 200-300 m2 tynków dziennie. Baumit Ratio 2000 jest przy tym niezwykle efektywny, dzięki czemu generuje oszczędności materiałowe, zwłaszcza w przypadku tynkowania dużych powierzchni. Zużycie tego tynku przy standardowej grubości 10 mm to tylko 7 kg/m2!

Przygotowaną masę tynkarską można nanosić na ściany i sufity z cegieł, pustaków i betonu oraz prefabrykowane płyty i elementy żelbetonowe, a także beton szalunkowy. Można ją nakładać zarówno ręcznie, jak i maszynowo, przy pomocy agregatu, co przy wykańczaniu dużych powierzchni jest atutem nie do podważenia.
Tynk gipsowy Baumit Ratio 2000 jest dostępny nie tylko w workach, lecz także w technologii silosowej, co w jeszcze większym stopniu pomaga usprawnić cały proces budowlany, znacznie go przyspieszając i pozwalając zapomnieć o kwestii związanej z rozładunkiem kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ton materiału workowanego i jego składowaniem.

www.baumit.com