Jak przyspieszyć budowanie – drewniane i drewnopochodne płyty prefabrykowane

Dzięki możliwościom, jakie oferuje budownictwo prefabrykowane, współczesna budowa może wyglądać jak składanie puzzli. Na przykład płyty prefabrykowane drewniane i drewnopochodne przyspieszają budowanie domu.

Budownictwo prefabrykowane, choć znane od wielu lat, dziś przeżywa swój renesans. Przestaje być kojarzone z wielką płytą, a staje się synonimem nowoczesnej, łatwej, ekologicznej i szybkiej metody budowlanej. Oparte jest na wykorzystywaniu przygotowanych uprzednio w fabrykach elementów.

Jak to wygląda w praktyce?

W zakładzie prefabrykacji, zgodnie z wybranym przez klienta projektem, przygotowywane są pojedyncze elementy przyszłego domu. Przy wykorzystaniu drewna i płyt drewnopochodnych tworzone są części ścian, stropów i dachu, które później dostarcza się na plac budowy i tam składa w jedno. Montaż takiego budynku trwa zaledwie kilka dni, a czas trwania całej inwestycji (obejmującej montaż instalacji i wykończenie wnętrz) to maksymalnie 2-3 miesiące.

Płyty prefabrykowane LivingBoard Pfleiderer

Na rynku są płyty LivingBoard Pfleiderer wykonane z drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw. Płyty charakteryzują się naturalnie niską emisją związków lotnych i są klejone klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu LivingBoard spełniają wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

Płyty na ściany, stropy i podłogi

Płyty LivingBoard sprawdzają się jako poszycie ścian, stropów i podłóg. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu. Są odporne na wilgoć – osiągają wyraźnie niższe pęcznienie grubości pod wpływem wilgoci – o 33 procent w porównaniu ze standardowa płytą OSB/3. Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów.
Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Poza tym oferują one znakomite właściwości akustyczne.
Płyty mogą być z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych, co pozwala dopasować je do konkretnych zastosowań.

Więcej na www.pfleiderer.pl