Jak dobrać tynk gipsowy

Wybór zależy od konkretnych warunków oraz tego, na czym zależy nam najbardziej – tempie prac, małym zużyciu tynków, efekcie wizualnym. Tynk dobieramy do konkretnych wymagań.

– Jeżeli kładziemy tynk na duże powierzchnie i zależy nam na tempie prac:
Najlepiej sprawdzą się maszynowe tynki gipsowe Knauf MP 75 oraz MP 75 L. Jeśli dodatkowo zależy nam na zwiększonej wydajności materiału, warto wykorzystać tynk Knauf MP 75 SL. Jego zużycie na metr kwadratowy przy standardowej grubości 10 mm to tylko 7 kg.

Gipsowy, ale odporny na zarysowania Knauf MP 75 Diamant po położeniu i wyschnięciu jest najtwardszym dostępnym tynkiem gipsowym. Polecany zwłaszcza do obiektów użyteczności publicznej, gdzie ściany są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. To także dobry wybór do domów, gdzie mieszkają małe dzieci. Tynk ten nakłada się maszynowo.

– Tynków gipsowych można nie zacierać na gładko na ostatnim etapie, ale wykonać fakturę, odciskając w wilgotnym jeszcze tynku np. kielnię. Bardziej subtelny efekt wizualny da tynk wapienno-gipsowy Knauf MP 75 L-F Faktura, który dzięki zawartości kruszywa wapiennego pozwala uzyskać powierzchnię o fakturze drobnego piasku. Powierzchnie można malować wielokrotnie na dowolne kolory, nie niszcząc faktury.

Konsultacja