Jaką fugę wybrać – kontrastową czy w zbliżonym kolorze do płytek?

Projektanci wnętrz zauważają, że w trendach wnętrzarskich odchodzi się powoli od kolorystyki monochromatycznej. Coraz częściej pojawiają się kontrastowe, odważne duety. Można je wprowadzić właśnie stosując fugi kontrastowe do koloru płytek ceramicznych.

Na przykład zestawienie białych płytek i ciemnej fugi Sopro DF 10 w odcieniach np. Antracytu 66, Czerni 90 czy Bazaltu 64 doda pomieszczeniu charakteru i da niebanalny efekt dekoracyjny. Projekty w wersji black&white pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Jeśli lubimy odważne kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, by klasyczne barwy fug połączyć z odważną ceramiką. Czerń i biel zagrają doskonale z czerwienią, żółcią, błękitem, a nawet soczystą zielenią.

Płyty wielkoformatowe

Poszczególne strefy w naszych domach zacierają swoje granice, łączą się i harmonijne przechodzą jedna w drugą. Iluzję wzajemnego przenikania się i optycznego powiększenia powierzchni stworzą wielkogabarytowe płyty. Z uwagi na funkcjonalność, doskonałe właściwości techniczne i wymiar estetyczny, w takich aranżacjach świetnie sprawdzą się elementy gresowe, które z powodzeniem możemy stosować zarówno we wnętrzach – na ścianach i podłogach – jak i wokół domu.

– Otwarte domowe przestrzenie to wprost wymarzone środowisko dla wielkich formatów. Jeśli zdecydujemy się na okładzinę z kamienia, betonu czy marmuru, pamiętajmy, że ich piękno tkwi w naturalnym wyglądzie. Nie warto więc kolorem spoiny odciągać uwagi od ich faktury. Połączmy je z fugą o zbliżonej barwie – czernią, bielą i różnymi odcieniami szarości. W palecie fugi DF 10 jest 7 tonacji – od ciepłego Srebrno-szarego 17, przez chłodny Manhattan 77, aż po zdecydowany Kamienno-szary 22. Co ważne, wszystkie te elementy mogą stać się podstawą aranżacji przydomowego tarasu 

 , który w ten sposób połączy się z salonem lub otwartą na niego kuchnią i jadalnią.

Drewnopodobne płytki

Płytki ceramiczne do złudzenia imitują nawet najdrobniejsze detale drewnianych desek – łącznie z tym, co decyduje o ich uroku – nieregularność i zróżnicowanie kolorystyczne. Idealnym dopełnieniem i podkreśleniem ich charakteru będzie szeroka paleta beżów i brązów fugi Sopro DF 10, stworzona z myślą o takich właśnie kompozycjach. Do wyboru mamy jasne i ciemne odcienie – np. Kasztan 50, Mahoń 55, Heban 62 czy Saharę 40, Beż bahama 34, Pergamon 27, Jaśmin 28, Anemon 35…

Fuga z brokatem

Jeśli w aranżacji wnętrza pojawiają się elementy z połyskiem, to również fuga może się mienić. Srebrny lub złoty brokat z powodzeniem uszlachetni każdy z wariantów kolorystycznych zaprawy fugowej z asortymentu Sopro.

Fuga Sopro DF 10

  • to spoina, która idealnie podkreśli piękno okładzin i stanie się mocnym akcentem dekoracyjnym
  • szeroka gama kolorystyczna
  • najwyższej jakości komponenty i bardzo drobne kruszywo sprawiają, że jest jeszcze prostsza w obróbce,
  • tworzy idealnie gładką powierzchnię
  • ma wysoką odporność na wnikanie wody i brudu gwarantują łatwe utrzymanie w czystości,
  • formuła antybakteryjna aktywnie przeciwdziała rozwojowi pleśni i mikroorganizmów.
  • cement glinowy zapobiega tworzeniu się osadów wapiennych, gwarantując trwałość koloru przez długi okres użytkowania