Podłogi wineo – odporne na zadrapania i zalania

Utrzymanie podłogi w dobrym stanie to wyzwanie. Przesuwanie mebli, chodzenie w butach, zabawy najmłodszych, przygotowywanie posiłków, kąpiel – wszystkie te czynności mogą powodować uszkodzenia delikatnej powierzchni. O tym, jak dobrać podłogę, która będzie odporna na te działania? Alternatywą dla tradycyjnych paneli są biopodłogi PURLINE, których powierzchnia jest odporna na zarysowania i działanie wody.

Dobierając podłogę do wnętrza, trzeba brać pod uwagę nie tylko na liczebność rodziny, ale i styl życia, wiek domowników. Przeanalizowanie aktualnych i przyszłych potrzeb może być bardzo pomocne przy projektowaniu funkcjonalnego wnętrza.

Indywidualne priorytety przy wyborze podłogi

Wyobraźmy sobie na przykład codzienne funkcjonowanie małżeństwa z trójką maluchów. Dzieci są energiczne, a na podłodze często lądują rzucane z impetem klocki czy inne zabawki. Najmłodsi spędzają dużo czasu na podłodze – leżąc, raczkując, stawiając pierwsze kroki, biegając. Podłoga jest miejscem rozwoju wielu talentów, takich jak rysowanie, rzeźbienie czy budowanie konstrukcji. To tutaj odbywają się wyścigi resoraków i innych pojazdów, a nierzadko rozlewane są soczki i inne napoje… Dlatego dobrą alternatywą dla tradycyjnych paneli są biopodłogi PURLINE, których powierzchnia jest nie tylko bardziej odporna na zarysowania i działanie wody, ale też wygodna w czyszczeniu oraz tłumiąca dźwięki. Ważna jest antypoślizgowość, zmniejszająca ryzyko upadku, co ma znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i osób starszych.

Podłogi z klasą, czyli parametry użytkowe

Kolekcja podłóg wineo 1000 posiada klasę użytkową 23/32 i jest dedykowana do prywatnych pomieszczeń mieszkalnych. Możemy tu znaleźć rozmaite dekory, jak na przykład wineo 1000 wood XL Calm Oak Mocca, w kształcie desek, pasujący do gabinetu lub sypialni urządzonej w stylu klasycznym. Ciekawym rozwiązaniem do przedpokoju są dekory z motywem kamiennym: wineo 1000 L stone Urban Concrete, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne.

Podłogi, które zniosą więcej

Do wnętrz, które wymagają zwiększonej odporności na zadrapania czy zalanie, dedykowane są biopodłogi PURLINE wineo 1200. Klasa użytkowa 23/33/42 jest przeznaczona dla pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczeń użyteczności publicznej oraz pomieszczeń przemysłowych.

To podłoga dla wymagających. Jeśli często urządzamy przyjęcia lub mamy maluszka, który bardzo lubi eksperymenty z wodą, piaskiem kinetycznym czy plasteliną, warto zdecydować się na ten wariant. W kolekcji znajduje się cała gama przytulnych, domowych dekorów, jak np. wineo 1200 wood XL Let’s go Max w odcieniu jasnego, naturalnego drewna.

Najwyższą klasę użytkową, 23/34/43, posiada kolekcja wineo 1500. To podłogi dedykowane zarówno do mieszkań, jak i pomieszczeń handlowych czy mocno obciążonych pomieszczeń przemysłowych. Jeśli w domu mieszka nastolatek, który lubi jeździć na deskorolce, czy projektujemy pracownię artystyczną, warto pomyśleć o superwytrzymałych dekorach, takich jak np. wineo 1500 fusion XL Bright One.