Kompaktowa przepompownia Minilift S do ścieków

Mini format, mega moc – to cechy kompaktowej przepompowni Minilift S do ścieków szarych. Nowe urządzenie firmy KESSEL to niewielka, wolno stojąca przepompownia Minilift S.  Służy do odprowadzenia ścieków szarych z domu.

Niezależnie od tego, czy przyborem jest umywalka, zmywarka, pralka lub prysznic – Minilift S oferuje aż pięć gotowych miejsc podłączenia dopływu ścieków szarych oraz możliwość montażu króćca tłocznego z prawej lub lewej strony.
Minilift S marki KESSEL potrafi dostosować się do ilości użytkowej ścieków. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pionowego pływaka z możliwością ustawienia pozycji pracy w dwóch różnych punktach oraz przełącznika do włączania i wyłączania wybiegu pompy.
Co więcej, urządzenie występuje w różnych opcjach wydajności pomp, gotowych do obsługi zrzutów gorącej wody. Dostępne są 3 moce pomp – 300, 500 lub 1000 W, do maksymalnego przepływu 14,5 m3/h. Każda z tych pomp może być zamówiona w wariancie resistant, który dodatkowo wyróżnia się podwyższoną odpornością na bardzo gorącą wodę i solankę.
Nowe rozwiązanie firmy KESSEL nadaje się zatem również do pralek, systemów zmiękczania wody i systemów grzewczych. Dzięki swojej funkcjonalności i wszechstronności, można je indywidualnie dostosować do lokalnych warunków. Jest to szczególnie użyteczne rozwiązanie w przypadku renowacji istniejących pomieszczeń oraz przy ograniczonej przestrzeni do zabudowy.

Szybka instalacja

Instalacja niewielkiej przepompowni Minilift S od KESSEL jest łatwa i wygodna. Dzięki wstępnie zmontowanym elementom i różnym opcjom podłączenia, przepompownia w systemie Plug&Play oferuje wysoki poziom elastyczności podczas instalacji. Do jej montażu nie potrzeba jakichkolwiek narzędzi ani żadnego wiercenia. Praktyczne szybkozłącze pozwala na łatwe czyszczenie i konserwację pompy oraz zintegrowanego zaworu zwrotnego.

Konserwacja bez użycia narzędzi

Zakup i instalacja urządzenia to jedna kwestia, a konserwacja i jego dalsza eksploatacja to druga. Dzięki przemyślanym elementom ryglującym i prostym mechanizmom mocowania do podłoża, utrzymanie Minilift S w doskonałym stanie jest bardzo proste. Zamykanie i otwieranie pokrywy odbywa się bez konieczności stosowania narzędzi i niezależnie od wyboru opcji dopływów, nigdy nie jest wymagany demontaż rur dopływowych na czas konserwacji. Wypięcie pompy i zaworu zwrotnego to kwestia tylko chwili, co znacząco przyspiesza wszelkie prace.
Więcej informacji o produktach KESSEL można znaleźć na stronie www.kessel.pl.

Ze względu na swoją funkcjonalność i wszechstronność, zajmująca mało miejsca przepompownia Minilift S nadaje się do różnorodnych warunków montażu i zastosowań.