Uniwersalne wyposażenie do Twojego mieszkania

Aranżując swoje gniazdko, powinniśmy zwracać uwagę na wielofunkcyjne kolory i wyposażenie, które nie ograniczy naszych planów i pozwoli na ciągłe zmiany dodatków. Dzięki temu nic nie powstrzyma Cię przed wprowadzaniem trendów wnętrzarskich do całego mieszkania! Jakie produkty wybierać, aby uzyskać taki efekt?

Ściany i podłoga to podstawa!

Nie można mówić o uniwersalności mieszkania bez wspominania odcieni podłogi i ścian. Dlaczego? Ponieważ dzięki postawieniu na jasne elementy pozwolisz wybrzmieć wszystkim ozdobom umieszczanym na ścianach lub meblach. Najlepszym wyborem będą delikatne kolory w ciepłych tonach. Dzięki temu pokój będzie o wiele bardziej przytulny, a przebywanie w nim stanie się o wiele przyjemniejsze. Unikaj ciemnych i zdecydowanych odcieni, ponieważ przy zmianie aranżacji może się okazać, że nie pasują one do zakupionych dodatków i psują całą Twoją wizję.
Z podłogą sytuacja ma się podobnie – najlepiej stawiać na neutralne barwy, które nie przytłoczą całego planu i nie będą Cię ograniczać w snuciu wyobrażeń na temat przemeblowania lub zmian akcesoriów. W każdym pomieszczeniu idealnie spiszą się niezawodne, jasne panele podłogowe. Mnogość odcieni i natężenia barwy sprawia, że nie zmienią Twojego mieszkania w tandetne wnętrze, a rozświetlą oraz spotęgują klimat. Przy takim rozwiązaniu niestraszne będą Ci żadne zmiany stylu aranżacyjnego, jeśli dotychczasowy się znudzi!

W jakie meble inwestować?

Dobrze wiemy, że kluczową rolę w projektach mają dodatki. One spajają wszystkie elementy i sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru. Jeśli posiadasz masę pomysłów na swoje mieszkanie albo chcesz stale nadążać za trendami zdecyduj się na drewniane meble lub drewnopodobne. Jest to materiał i wykończenie, które bardzo dobrze przyjmuje wszelkie figurki, lustra, akcesoria i ozdoby.
Jeśli wolisz meble całe jednokolorowe, postaw na kolekcje pomalowane farbą akrylową. Białe odcienie świetnie podbiją zieleń kwiatów, przy nich nie zgubi się nawet najbardziej pastelowa i delikatna ozdoba. Dodatkowo rozświetlają optycznie całe pomieszczenie i dają wrażenie zdecydowanie większego metrażu. W ten sposób ukryjesz wszelkie niedoskonałości i wyeksponujesz wszystkie nazbierane akcesoria.

Po co zmieniać aranżację?

Wraz ze zmieniającymi się trendami, na półkach w sklepach pojawia się coraz więcej ciekawych opcji, które swoją różnorodnością dają Ci duże pole do popisu. Ponadto gusta również się zmieniają i to, co podobało nam się wcześniej, może już nie robić na nas wrażenia. Niektórzy ludzie uwielbiają zmiany, a dodatkowo ich pasją jest urządzanie domu – z tego powodu chcą ciągle znajdować nowe inspiracje i wzorce. Warto z tego korzystać!
Dlatego bezpieczną opcją jest postawienie na delikatne kolory ścian, podłogi i mebli, ponieważ są to absolutne fundamenty całego pokoju, który będzie przez Ciebie dekorowany np. poduszkami, żyrandolem, żaluzjami. Może się wydawać, że jest to banalne rozwiązanie, jednak z pewnością dostrzeżesz jego wielowymiarowość!