Drewniane drzwi do mieszkania w stylu loft

Mieszkanie w stylu loftowym to jeden z hitów aranżacyjnych ostatnich lat. Wnętrze w stylu loft to często jedno duże pomieszczenie ze strefami wydzielonymi w sposób symboliczny lub przy pomocy przesuwnych drzwi, będących ważnym elementem industrialnych aranżacji. Skrzydło z surowego drewna sosnowego z widocznymi sękami i innymi niedoskonałościami przesuwane wzdłuż metalowej szyny znakomicie wpisuje się w ich charakter.

Przesuwne drzwi pozwalają zachować przestronność wnętrza, a jednocześnie w razie potrzeby oddzielają od salonu strefę prywatną, sypialnię czy gabinet. Ukośnie i poprzecznie przybite deski oraz specjalna technika olejowania, dająca efekt postarzenia podkreślają stylizację.
Drewniany sufit wzmocniony ułożonymi równolegle belkami to wspólny element stylów rustykalnego i industrialnego. We wnętrzu o charakterze loftu świetnie komponuje się z surowymi, sosnowymi drzwiami, zarówno otwieranymi tradycyjnie, jak i przesuwnymi.

Drzwi RADEX z linii Loft

Loftowy styl kuchni tworzą m.in. białe proste meble z metalowymi uchwytami, blat drewniany oraz brak ozdób. W przypadku jadalni są to wyłożone kamienną okładziną ściany, posadzka w kolorze stali, metalowe krzesła i zwisająca na kablach minimalistyczna lampa. Sięgające podłogi okno zapewnia maksymalny dopływ naturalnego światła, które, podobnie jak widok przyrody za oknem, ociepla i ożywia surowy wystrój.

RADEX drzwi przesuwne

Drzwi w stylu loft osadzone na metalowej prowadnicy to także dobre rozwiązanie do domku letniskowego na działce lub – bardzo ostatnio popularnych – całorocznych niewielkich domów. Drzwi przesuwne nie zajmują przestrzeni potrzebnej do tradycyjnego otwarcia skrzydła, a skutecznie odgradzają od siebie różne strefy w domu. Okrągły otwór w ich górnej części nadaje wnętrzu charakteru i oryginalności.

Sypialnia we wnętrzu loft to miejsce, w którym mamy efektywnie wypocząć – funkcjonalne i nie rozpraszające nadmiarem ozdób, chociaż estetyczna kompozycja z gałązek i suszonych kwiatów oraz aromatyczne świece zapachowe na pewno pomogą się zrelaksować i wyciszyć. Jej podstawowe wyposażenie to proste, ale wygodne łóżko z narzutą z naturalnych materiałów, okrągły stolik i metalowa lampka.
Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają drzwi z oferty firmy 4iQ.