Elektryczny ogrzewacz wody o pojemności od 30 do 150 litrów

Ogrzewacz wody dla małej lub dużej rodziny – na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30 l do 150 l. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy.

Urządzenie jest wykonane z wysokogatunkowych materiałów – ma obudowę ze stali, a izolację z pianki poliuretanowej. Elektryczny ogrzewacz wody Steatite Cube jest wyposażony w cyfrowe sterowanie.

Zalety ogrzewacza:

Ogrzewacz wody Steatite Cube

– krótki czas nagrzewania wody
– ekonomiczną eksploatacja
– łatwa i szybka instalacja
– łatwa konserwacja i naprawa – element grzewczy można zdemontować bez konieczności spuszczania wody ze zbiornika
– wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, długa żywotność
– równomierne rozprowadza ciepło na całej swej powierzchni (4 W/cm2).

Cyfrowe sterowanie

Ogrzewacz wody Atlantic Polska wyposażony jest w elektroniczny, intuicyjny panel sterowania ręcznego. Do dyspozycji mamy pokrętło regulacji temperatury w zakresie 50-70 st.C., a także wizualną informację na temat dostępnej ilości ciepłej wody.

Samouczący się system zaawansowanej elektroniki Smart, zbiera i analizuje dane o swej pracy. Automatycznie oblicza zapotrzebowanie na c.w.u. na podstawie historii poprzednich tygodni. Umożliwia planowanie produkcji i zużycie wody, w skali tygodnia. Z kolei tryb Absence, podczas dłuższej nieobecności użytkowników (np. wakacje), ogranicza podgrzewanie wody do temperatury 7 st. C.

Zabezpieczenia w ogrzewaczu wody

Steatite Cube posiada zabezpieczenie:

– antykorozyjne zbiornika, na które składa się anoda magnezowa i emalia ceramiczna
– przed uruchomieniem pracy na sucho (bez wody)
– przeciwbakteryjne, które dzięki odpowiednim ustawieniom fabrycznym temperatury wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella
– automatyczny bezpiecznik termiczny, które zabezpiecza urządzenie przed nadmiernym wzrostem temperatury jego pracy
– zawór bezpieczeństwa z wbudowanym zaworem zwrotnym, który zabezpiecza urządzenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w jego wnętrzu
– deflektor zimnej wody, który gwarantuje właściwą wymianę cieplną i brak mieszania się wody zimnej z już ogrzaną, we wnętrzu zbiornika (wysoka sprawność urządzenia).

W razie awarii…
1. Funkcja autodiagnostyki w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu urządzenia.
2. Serwis gwarantujący maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia usterki. Istnieje możliwość zgłoszenia i śledzenia usterki poprzez stronę internetową. Dostępna jest również bezpłatna infolinia serwisowa czynną całą dobę.
3. Zbiornik urządzenia objęty jest 5-letnim okresem bezwarunkowej gwarancji.

Cena od 677 zł do 1 169 zł – w zależności od pojemności (od 30 l do 150 l)

Więcej:  www.atlantic-polska.pl/ogrzewacz-wody