Drewniane drzwi wewnętrzne

Szczególnie sypialnia jest miejscem, które lubi drzwi. Pomagają stworzyć spokojne, intymne miejsce relaksu, wypocząć w ciszy i komforcie. Spójrzcie na kilka propozycji drzwi drewnianych do sypialni, choć oczywiście nie tylko.

Doskonałym tłem dla aranżacji sypialni w stylu glamour są jasne ściany z równie jasnymi drzwiami oraz harmonizującymi z nimi subtelnymi listwami gzymsowymi i podłogowymi. Pełne, sosnowe, bezsęczne drzwi Nefryt z serii Premium/Radex firmy 4iQ mają ciekawy układ wąskich i szerokich płycin.

W mniejszej sypialni sprawdzi się model Roma 2S z dwiema szybkami z mlecznego szkła w górnej części. Przenika przez nie dyskretnie światło z wnętrza po drugiej stronie, dzięki czemu skrzydło nabiera lekkości. Ciekawy „efekt glamour” wprowadzają szklane tafle drzwi przesuwnych garderoby, a także trzy ramki z fragmentami dekoracyjnych tapet w kwiatowe – złote i srebrzyste – wzory. Wzrok przykuwa designerska biała lampa sufitowa uformowana w różę. Kilka drobiazgów udało się wypatrzyć na targu staroci – to klasyczny budzik i żeliwne świeczniki.

Model drzwi Bergen z serii Classic ma cztery mleczne szyby oddzielone szprosami i dwie płyciny. Skrzydło wykonano z klejonego drewna sosnowego o wyraźnych sękach. Doskonale komponuje się z belkowanym sufitem, drewnianą podłogą, dekoracyjną narzutą na łóżko, z kolorowymi poduszkami. Powstaje rustykalny klimat.

Drzwi Malaga

Na koniec pomysł na drzwi do dziecięcej sypialni – na przykład model Malaga 7S z serii Premium z siedmioma przeszkleniami. Dzięki nim rodzice bez wchodzenia do pokoju wiedzą, czy pociecha leży już w łóżku, czy wciąż baraszkuje. Uniwersalny design drzwi sprawia, że pasują zarówno do pokoju urządzonego w typowo dziecięcym stylu – z kolorowymi ścianami, dywanikiem w kropki, bajkowymi lampkami – jak i do kreacji zgodnej z gustem zbuntowanego nastolatka. Skrzydło, jak wszystkie z prezentowanych serii, można pomalować lub polakierować.

radex.com/kategoria/drzwi-wewnetrzne/