Energooszczędne bramy garażowe i drzwi wejściowe

Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. W tegorocznej promocji dodatkowym atutem wielu produktów jest klasa przeciwwłamaniowa.

Dobrze izolowane termicznie bramy segmentowe RenoMatic i RenoMatic light mają pełne segmenty o grubości 42 mm, a to gwarantuje wysoką izolacyjność cieplną, a także stabilność i cichą pracę bramy. Ucieczce ciepła z garażu i przylegającego do niego domu zapobiegają zarówno budowa – segmenty są wypełnione pianką poliuretanową, jak i umieszczone między nimi oraz na obwodzie bramy wysokiej jakości uszczelki.

W tegorocznej promocji Hörmann oferuje także wiele wzorów energooszczędnych drzwi wejściowych: stalowych Thermo65 i aluminiowych ThermoSafe. Dzięki specjalnej konstrukcji stanowią one skuteczną barierę przed ucieczką ciepła z domu. Zarówno płyty, jak i aluminiowe ościeżnice obu typów drzwi mają przegrody termiczne. Dzięki temu Themo65 o grubości skrzydła 65 mm i ościeżnicy 80 mm mają współczynnik przenikania ciepła UD na poziomie 0,87 W/(m²K), a drzwi ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm i ościeżnicą 80 mm osiągają UD nawet około 0,8 W/(m²K). To pozwala na zastosowanie ich w domach energooszczędnych.

Z klasą przeciwwłamaniową

Nowoczesne produkty stolarki otworowej energooszczędność łączą z bezpieczeństwem. Nowością oferty promocyjnej Hörmanna jest 6 wzorów stalowych drzwi Thermo65 z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2. Komu zależy na jeszcze pewniejszych zabezpieczeniach może wybierać spośród 12 wzorów aluminiowych drzwi ThermoSafe, które standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Bezpiecznie i komfortowo

Bezpieczeństwo zapewniają mieszkańcom także bramy garażowe RenoMatic z napędem ProMatic. Ten napęd zapewnia maksymalne zabezpieczenie sygnału, jaki jest wysyłany z pilota do napędu. Działa bowiem w znanej z bankowości elektronicznej technologii 128 bitów, która uniemożliwia jego skopiowanie. Możemy mieć zatem pewność, że nikt nie przechwyci sygnału i nie wtargnie do naszego garażu, a przez garaż do domu.

Design na miarę

Aby ciepłe, komfortowe i bezpieczne bramy i drzwi mogły stać się elegancką wizytówką naszego domu, muszą być dopasowane, zarówno wymiarowo, jak i wzorniczo. Np. brama RenoMatic dostępna jest w 7, a RenoMatic light w 15 różnych wymiarach, co ułatwia dopasowanie do różnej wielkości otworów. Drzwi Thermo65 i ThermoSafe wykonywane są na wymiar.

Najlepszy efekt uzyskamy, jeżeli do bramy garażowej dopasujemy drzwi wejściowe. 8 wzorów drzwi Thermo65 oraz 12 wzorów drzwi ThermoSafe pozwalają na stworzenie wielu atrakcyjnych zestawów brama garażowa – drzwi wejściowe. Ciekawą propozycją są też w tym roku naświetla boczne do drzwi Thermo65. Te o szerokości 400 – 550 mm za niewielką dopłatą można zamówić także w klasie przeciwwłamaniowej RC 2.