Modnie zaaranżowane otoczenie domu

Jak stworzyć ogrodową strefę relaksu zgodnie z najnowszymi trendami? Z jednej strony powinna sprzyjać wypoczynkowi, z drugiej zaś zapewniać wygodne użytkowanie przez domowników. Warto więc zadbać nie tylko o wygodny taras, ale i efektowną strefę frontową posesji oraz ogrodowe ścieżki ułatwiające komunikację.

Strefa wejściowa jest najczęściej uczęszczanym traktem komunikacyjnym, powinna być wykonana z materiałów, które są wyjątkowo trwałe i odporne na zużycie. Na podjeździe nowoczesnego domu doskonale poradzą sobie płytki z kolekcji Cerrad 2.0. Mają grubości 18 i 20 mm, które z powodzeniem wytrzymają obciążenie auta osobowego. Podjazd wykonany z płytek Montego o wymiarach 80 x 80 cm będzie się pięknie prezentował w sąsiedztwie mniejszych prostokątnych elementów, z których można zaaranżować ścieżkę prowadzącą do wejścia. Do wyboru są dwa kolory: grafit oraz dust, które idealnie wpisują się w wymagania nowoczesnej architektury.

Taras z gresu

Wybór materiału na taras warto dokładnie przemyśleć – powinien nie tylko urzekać wzornictwem i pasować do pozostałych elementów ogrodowej architektury, ale i spełniać wysokie wymagania pod względem funkcjonalności. Idealnym na taras wydaje się gres. Zalety gresu na tarasie:

  • płytki gresowe są bardzo praktycznym i odpornym materiałem
  • w zależności od potrzeb, gres może być układany bezpośrednio na gruncie (żwirku, piasku) lub na specjalnych wspornikach
  • wzornictwo płytek gresowych jest zgodne z  najnowszymi trendami aranżacyjnymi.
  • kupując tarasowe płytki Montego oraz Lukka można stworzyć spójną całość z innymi elementami tych kolekcji, zastosowanymi we wnętrzach

Relaks w komfortowym otoczeniu

Dysponując dużą przestrzenią ogrodową, warto pomyśleć o strefie relaksu oddalonej nieco od domu. W tym przypadku bardziej niż kulinarnym spotkaniom, sprzyjać będzie błogiemu odpoczynkowi, szczególnie jeśli jest tam basen. Tu również można zastosować płytki Montego – ułożone w prosty, geometryczny sposób, uzupełnione dekoracyjnym kruszywem, staną się doskonałym tłem dla wygodnych drewnianych leżaków.

Kolekcja Cerrad 2.0 świetnie sprawdzi się też jako podłoga dla jadalni pod gołym niebem. – Lukka dust w rozmiarze 80 x 80 cm to propozycja dla wszystkich, którzy w aranżacjach stawiają na barwy ziemi. Wraz z małoformatowymi płytkami elewacji i ogrodzenia utrzymanymi w tej samej kolorystyce, stworzą wyjątkowo zgrany i przyciągający oko duet. Kompozycję uzupełnią prostokątne płytki z tej samej kolekcji.

Zdjęcia Cerrad