Preparaty do usuwania starych powłok z mebli

Chcąc odnowić stary mebel – lakierowany, malowany – trzeba go dokładnie oczyścić. Najłatwiej i najszybciej zrobić to gotowymi preparatami przeznaczonymi do usuwania starych powłok z drewna, metalu.

Wiekowy fotel, finezyjny komplet krzeseł, urocza szafa w klimacie retro czy okazały stół, jeśli poświęcić im nieco uwagi, mogą zupełnie odmienić nasze aranżacje, wprowadzając do nich nieco klasyki w nowoczesnym wydaniu. Podstawą udanej renowacji jest jednak idealnie przygotowana powierzchnia. Na rynku są preparaty do usuwania starych powłok od V33

Żel do usuwania starych powłok Express Różne powierzchnie szybko i dokładnie usuwa jednokomponentowe warstwy wykończeniowe: farby, lakiery, lakierobejce, kleje, kity bez uszkadzania czyszczonej powierzchni.
Żel do usuwania starych powłok Express Specjalnie na drewno, dedykowany oczyszczaniu jednokomponentowych powłok wykończeniowych z powierzchni drewnianych, przywraca oryginalny wygląd europejskim i egzotycznym gatunkom drewna, a przy tym nie przyciemnia i nie uszkadza naturalnego surowca.
Żel do usuwania starych powłok Express Specjalnie na metal nadaje nowe życie metalom żelaznym i nieżelaznym. Z powodzeniem usuwa powłoki jednokomponentowe, zapobiegając przy tym powstaniu rdzy na metalu, także w wilgotnym środowisku.
Dzięki żelowej formule preparaty nie ściekają, więc sprawdzą się również na powierzchniach pionowych. Ich aplikacja jest niezwykle prosta.

  • Grubą warstwę żelu nanosimy za pomocą pędzla i pozostawiamy od 3 do 30 minut w zależności od ilości usuwanych warstw (zgodnie z tabelą załączoną w instrukcji użytkowania).
  • Rozmiękczoną powłokę zdejmujemy za pomocą odpowiedniego narzędzia i czyścimy przy użyciu ciepłej wody i twardej nylonowej szczotki.
  • Usunięcie starych, nieestetycznych powłok nie tylko pozwala na skuteczniejszą i wydajniejszą aplikację materiału wykończeniowego, lecz w dużym stopniu składa się też na końcowy wygląd odnawianej powierzchni.