Domofon i kamera w jednym

Oprawa, która działa jak kamera i domofon? Patrzy, świeci, alarmuje, pozwala zobaczyć i usłyszeć, co się dzieje przed domem – oprawa LED 14,3 W z kamerą Steinel CAM light umożliwia kontrolowanie wszystkiego, co się dzieje przy drzwiach wejściowych. A na dodatek można wszystkim sterować za pomocą smartfona.

Kurier ma nam przywieźć paczkę, ale my musimy wyjść. Dostawca pojawia się, gdy jesteśmy 20 kilometrów od domu. Kiedy kurier staje przed drzwiami, możemy zdalnie się z nim umówić: czy ma zostawić paczkę u sąsiada czy na ganku. Sprawa załatwiona.

Nowoczesność i bezpieczeństwo dla każdego

Inteligentny kinkiet Steinel to urządzenie łączące w sobie skomplikowane funkcje, przystępną cenę i prostotę obsługi. – Całe urządzenie składa się z kilku elementów: to nowoczesna lampa LED ze zintegrowanym pasywnym czujnikiem podczerwieni, kamerą i interkomem. Dzięki specjalnej, darmowej aplikacji umożliwia przekazywanie obrazu i dźwięku do smartfona za pośrednictwem Internetu. Tą drogą można też sterować zarówno światłem, jak i kamerą.

Jak to działa w praktyce?

Kamerę integrujemy z domową siecią wifi, wskazując w aplikacji jej nazwę. Kiedy czujnik wykryje ruch w polu detekcji, włącza światło na 100% jasności, a także przesyła powiadomienie na smartfona. Użytkownik uruchamia aplikację Camlight i już widzi obraz sprzed domu.

Możemy więc, nie wychodząc za drzwi, zobaczyć kto się do nich zbliża. Obraz jest ostry i wyraźny. Dzięki wbudowanemu interkomowi używając smartfona bez problemu porozmawiamy z osobami stojącymi na ganku. Wszystkie obrazy i dźwięki mogą też być zapisywane na wymiennej karcie pamięci SD – wyjaśnia Radosław Szczebak. – Co ważne, ze wszystkich tych udogodnień można korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu w smartfonie.

sterowanie domofonem Steinel Cam Light

Kąt detekcji czujnika to 180 stopni, a zasięg – do 10 metrów. W oprawie można ustawić też światło nocne. Kiedy natężenie światła spadnie poniżej ustalonego progu, oprawa będzie żarzyć się z ustawioną wcześniej mocą (od 0 do 40 procent). Kamera ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, co gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu.

Estetyka i trwałość

  • Nowy kinkiet CAM light marki Steinel o wciąż przede wszystkim lampa z dobrym czujnikiem oraz kamerą. Nie dość, że inteligentna, to na dodatek ładna i funkcjonalna. Zastosowane w niej nowoczesne LED-y zapewniają ciepłe, białe światło o temperaturze 3000 K i strumień świetlny rzędu 781 lm przy zaledwie 14,3 W.
  • Obudowa została wykonana z aluminium i wysokiej jakości szkła opalowego.
  • Każdy może zaprogramować to urządzenie samodzielnie. Wystarczy instrukcja obsługi. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy – podkreśla menadżer produktu z Lange Łukaszuk.