Okna z osłonami przeciwsłonecznymi bez prowadnic i kaset

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rolet jest subtelny system Integralmaster zintegrowany bezpośrednio z oknami i fasadami Schüco. Dyskretne rozwiązanie bez widocznych kaset i prowadnic doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy aranżacji wnętrz.

W nowoczesnych budynkach coraz większą wagę przykłada się do efektywnego zapobiegania przegrzewaniu pomieszczeń w okresie letnim. Popularnym sposobem na ograniczenie dostępu promieni słonecznych jest montaż tradycyjnych wewnętrznych rolet z tkaniny, jednak mogą one nie zapewniać oczekiwanego poziomu ochrony i estetyki.
Z myślą o projektach, w których wymaga się wysokiej efektywności energetycznej oraz  minimalistycznego wyglądu wyposażenia, powstał system wewnętrznych osłon roletowych Schüco Integralmaster. Rozwiązanie integrowane bezpośrednio w aluminiowych oknach i fasadach Schüco jest widoczne tylko, gdy osłony są opuszczone. To zapewnia skuteczną ochronę przed wysoką temperaturą, zbyt silnym nasłonecznieniem, a także pełni role zasłony.

Integralny element okien

W przypadku okien aluminiowych osłona jest prowadzona w bocznych listwach przyszybowych okna, a po zwinięciu pozostaje całkowicie ukryta w górnej lub dolnej listwie przyszybowej. W przypadku montażu w fasadzie słupowo-ryglowej rolę prowadnic przejmują pionowe słupy, zaś funkcję kasety – specjalnie zaprojektowany rygiel. W obydwu przypadkach osłona jest więc zupełnie niewidoczna, gdy nie jest używana. Nowoczesnym rozwiązaniem jest elektryczna obsługa osłony – jest unoszona lub opuszczana przez silnik z interfejsem SMI. W przypadku okien istnieje także możliwość montażu osłony obsługiwanej manualnie, za pomocą tradycyjnego łańcuszka. Roleta jest wówczas umieszczana w górnej listwie przyszybowej i opuszczana z góry na dół.

System daje szerokie możliwości doboru różnych folii i tkanin osłonowych. W zależności od potrzeb folie i tkaniny można ze sobą dowolnie zestawiać, uzyskując efekt przezierności lub zupełnego zaciemnienia pomieszczeń.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco na: www.schueco.pl