Mycie okien PVC – białych i kolorowych

 

Mycie okien z PVC wydaje się proste, ale jednak warto wiedzieć jakimi preparatami to robić, by nie uszkodzić powierzchni PVC.

Białe profile PVC najlepiej myć delikatnym detergentem i miękką ściereczką. Może to być płyn do zmywania czy rozpuszczone w ciepłej wodzie mydło.
Nie używajmy proszków ani mleczek, ponieważ mogą zetrzeć i zmatowić powierzchnię. Nawet lekko starta powierzchnia po jakimś czasie może szybciej się brudzić.
Warto wypróbować specjalne preparaty do mycia ram okiennych z PVC – VEKA oferuje specjalistyczne środki czyszczące VEKAPRO.

Do mycia kolorowych profili PVC stosuje się domowe płyny do mycia różnorodnych powierzchni, rozcieńczone letnią wodą. Nie należy używać żrących płynów, rozpuszczalników chemicznych, acetonu, ostrych ścierek oraz materiałów i proszków ściernych.
Każdy producent profili ma środki do mycia kolorowych okien, które poleca. VEKA również – polecamy produkty z serii VEKAPRO, wśród których jest specjalnie przeznaczony do kolorowych profili PVC.
VEKAPRO – seria środków czyszcząco-pielęgnujących do okien

  • VEKAPRO Daily Clean jest przeznaczony do regularnego mycia profili w każdym kolorze, uszczelek oraz szyb.
  • VEKAPRO XtraCare white to intensywny środek czyszczący do białych profili okiennych.
  • XtraCare colour to intensywny środek czyszczący do kolorowych profili okiennych. Można nimi wyczyścić m.in. tłuste plamy np. po oleju, sadzę czy trudne przyklejone zabrudzenia.
  • Do białych profili jest przeznaczony także preparat Super Finish, tworzący na powierzchni powłokę ochronną z efektem perlenia.
  • Do pielęgnacji uszczelek służy SealProtect.
  • Olejem multifunkcyjnym EasySpray można konserwować okucia.

Wszystkie preparaty z serii VEKAPRO są przebadane i skuteczne. Więcej na: veka.pl/pielegnacja-okien