Włóknocement – alternatywa dla elewacji z drewna i PVC

Elewacja z włóknocementu jest ekologiczną alternatywą dla drewna i PVC. Do złudzenia przypomina drewno, jest jednak od niego trwalsza, nie wymaga konserwacji ani chemicznych środków do pielęgnacji.

Deska włóknocementowa CEDRAL pozwala na nowoczesne i efektowne wykończenie elewacji materiałem, który jest przyjazny dla środowiska. Nie wymaga konserwacji. Jest mocowany na pióro i wpust.

Urok drewna – trwałość cementu

Włóknocement to innowacja w materiałach elewacyjnych. Do jego produkcji wykorzystuje się cement, piasek, wapno i naturalne włókna oraz wodę. Taką kompozycję zastosowano w deskach elewacyjnych CEDRAL. Dzięki temu, chociaż wyglądem przypominają drewno, są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, gnicie, ataki owadów i gryzoni. A co najważniejsze, włóknocement jest materiałem przyjaznym dla środowiska – nie zawiera i nie emituje szkodliwych gazów.

Elewacja CEDRAL Wood

Pielęgnacja bez chemii

Kolejną zaletą włóknocementu, jako alternatywy dla drewna, PCV czy tradycyjnych systemów elewacyjnych, jest brak konieczności konserwacji. Dzięki fabrycznej warstwie kryjącej, deska CEDRAL nie wymaga również specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ani stosowania środków chemicznych. Deski z włóknocementu wystarczy przemyć wodą z mydłem i spłukać.

Jedna deska – wiele możliwości

Deska elewacyjna CEDRAL stosowana jest wszędzie tam, gdzie mają zastosowanie tradycyjne okładziny drewniane – służy do obudowy fasad, obramowań okien i drzwi oraz podbitek. Materiał dostępny jest w kilkudziesięciu odcieniach i dwóch wersjach montażowych: Cedral Lap (mocowana na zakładkę) i Cedral Click – jedyna w Polsce wpuszczana deska okładzinowa mocowana na pióro i wpust.

Przed zakupem można zamówić bezpłatną próbkę w dwóch wybranych kolorach na www.cedral.pl