Wełna mineralna, która izoluje akustycznie

ISOVER oferuje gotowe paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających. Ten z pozoru drobny element jest kluczowy dla poprawy akustyki stropów w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Paski ISOVER Twist są dostosowane pod względem wymiarów i właściwości, aby ułatwić pracę wykonawcom i zadbać o komfort użytkowników.

Aby uzyskać efektywną izolację akustyczną, nie można poprzestać wyłącznie na ułożeniu izolacji poziomo na stropie. Wszystkie warstwy poziome podłogi pływającej należy oddylatować od pionowych elementów konstrukcyjnych.

ISOVER Twist to specjalnie wymierzone paski z wełny mineralnej, przeznaczone do dylatacji podłóg pływających. Dzięki swojej sprężystości i Sztywności Dynamicznej o niskiej wartości SD=14 MN/m3, pasek dylatacyjny o grubości 2 cm doskonale tłumi drgania i energię uderzeniową.

  • W paczce ISOVER Twist znajduje się 33,88 metrów bieżących pasków.
  • Zawartość jednej paczki umożliwia poprawne wykonanie dylatacji dwóch dużych lub trzech średnich pomieszczeń mieszkalnych – czyli dylatacji całych mieszkań o najbardziej popularnych metrażach do 50 m2.
  • W budownictwie biurowym jedna paczka znajdzie zastosowanie w większej sali konferencyjnej bądź w dwóch średniej wielkości pokojach biurowych.

Problem złej akustyki oraz dźwięków uderzeniowych, zwłaszcza w mieszkaniach deweloperskich, dotyka coraz więcej osób. U jego podłoża leży m.in. nieodpowiedni dobór materiałów, jak i brak zwrócenia należytej uwagi na montaż detali budowlanych. W montażu izolacji akustycznej stropów kluczowe znaczenie ma oddylatowanie twardej warstwy wykończeniowej podłogi od ścian i słupów konstrukcyjnych, dlatego jesteśmy przekonani, że ISOVER Twist ułatwi pracę wykonawcom, a przede wszystkim zwiększy komfort osób przebywających w pomieszczeniach.

ISOVER Twist – montaż

  1. Proces montażu rozpoczyna się od przyklejenia dylatacji Twist tasiemkami montażowymi do ścian – na obwodzie pomieszczenia i przy przebiciach (np. pion instalacyjny lub słup).
  2. Następnie należy ułożyć poziomą izolację akustyczną stropu (np. płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER TDPT o jak najniższej wartości Sztywności Dynamicznej SD).
  3. Kolejny krok to szczelne ułożenie warstwy rozdzielającej, np. w postaci folii budowlanej, którą wywija się na ściany powyżej poziomu planowanej podłogi pływającej.
  4. Po stwardnieniu wylewki lub jastrychu, należy przyciąć folię zabezpieczającą oraz nadmiar dylatacji Twist do górnego poziomu wylewki.

Więcej na www.isover.pl