Udoskonalona płyta Rigips PRO typ A: Linie zmieniają wszystko!

Dzięki nowej, udoskonalonej wersji płyty Rigips PRO typ A, wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych czy sufitowych jest jeszcze prostsze i szybsze, niż dotychczas. Płyta posiada dodatkowe nadruki, ułatwiające montaż do profili w rozstawie co 40 cm, a także inne pomocnicze oznaczenia ułatwiające prace.

Podczas montażu płyty do konstrukcji z profili w rozstawie co 40 cm, wykonawca wyznaczał do tej pory linie za pomocą lasera, sznura traserskiego czy ołówka, wzdłuż tych linii następnie umieszczał wkręty. Linie pomocnicze dodane na płycie Rigips PRO typ A 12,5 mm pozbawiają wykonawcę konieczności wykonywania tych pomiarów.

Płyta Rigips PRO typ A od zawsze wyróżniała się na rynku suchej zabudowy. Jako firma za cel stawiamy sobie słuchanie klienta i jego potrzeb. Przerywane linie umieszczone na płycie umożliwiają jej montaż do zagęszczonych profili w rozstawie co 40 cm bez użycia dodatkowych narzędzi, takich jak sznur traserski czy laser. Z każdym udogodnieniem chcemy zaoszczędzić cenny czas wykonawcy, tak aby w ciągu pracy mógł zrobić jak najwięcej m2 niezależnie od konstrukcji przegrody – mówi Agnieszka Gładysz, Product Manager.

Zobacz film: Linie zmieniają wszystko! Udoskonalona płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A z nadrukami! – YouTube

Na licu płyt znajdują się ponadto inne pomocnicze nadruki, skracające czas pracy: miarka wzdłuż krawędzi, ułatwiająca zmianę wymiaru płyty na dowolną długość bez użycia centymetra, czy kropka, która wskazuje środek płyty.

Płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A stosuje się szeroko w systemach suchej zabudowy do wykonywania poszycia ścian i sufitów oraz do prefabrykacji różnych elementów budowlanych.

 Materiały, które są zgodne z normą EN520:2004+A1:2009, idealnie sprawdzą się przy wykonywaniu: okładzin ściennych i sufitowych, ścian działowych, sufitów podwieszanych czy zabudowy poddaszy. Produkt przeznaczony jest do pomieszczeń, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70% – dodaje Agnieszka Gładysz.

Więcej: https://www.rigips.pl/plyty-gk-z-nadrukiem-linie-zmieniaja-wszystko