Tapety niczym marmur

Do gamy tapet Muraspec z serii Wallmotion dołączyły nowe wzory inspirowane naturalnym kamieniem. Uroda i szlachetność marmuru zostały odwzorowane na winylowych tapetach, które bardzo realistycznie odwzorowują kolor, wzór oraz barwy marmuru.

Marmur od wieków inspirował budowniczych, rzeźbiarzy, dekoratorów wnętrz, jak również samych użytkowników. Od zawsze ceniliśmy ten materiał za ponadczasowe piękno, niezwykłą szlachetność, naturalność i walory użytkowe. Wciąż chętnie sięgamy po niego dekorując i wyposażając nasze domy, mieszkania, biura. Jedyną barierą w powszechnym stosowaniu tego materiału – zwłaszcza jeśli chodzi o duże płaszczyzny – wydaje się być wysoka cena. Wielbiciele marmurowego piękna, poszukując finansowego kompromisu, coraz chętniej sięgają po materiałowe zamienniki naturalnego kamienia takie jak np. konglomeraty, płytki ceramiczne czy laminaty.

Dla tych, którzy kochają marmur na ścianie firma Muraspec stworzyła pięć nowych wzorów tapet w gamie Wallmotion. Propozycje brytyjskiego producenta przygotowane zostały metodą wielkoformatowego cyfrowego nadruku na winylowym podkładzie. Precyzyjna grafika idealnie odzwierciedlająca unikatowość naturalnego materiału oraz obiektowa jakość tapet Muraspec, to czynniki, które z pewnością zachwycą klientów.
Wallmotion to szczególna propozycja w ofercie Muraspec. Cechą charakterystyczną tej kolekcji tapet jest realistyczna grafika uzyskiwana metodą precyzyjnego cyfrowego nadruku. W serii dostępne są wzory abstrakcyjne, motywy graficzne, kwiatowe aranżacje, jak również naśladujące naturalne materiały (metal, kamień, drewno, beton, szkło). Oprócz wzorów z oferty firma oferuje też usługę przygotowania tapety według projektu klienta: np. odbitki pamiątkowego zdjęcia, obrazu, czy starej pocztówki. Gama wzorów i wielkości cyfrowych obrazów jest nieograniczona.
Inną ważną cechą tapet Wallmotion jest realistyczna faktura. Jeśli nadruk naśladuje rdzę, to powierzchnia tapety jest delikatnie chropowata, jeśli beton – szorstka, a jeśli kamień – gładka.
W założeniu producenta faktura tapet Wallmotion ma być tak realistyczna, jakby użytkownik dotykał powierzchni, którą nadruk naśladuje.
Materiały, na których Muraspec drukuje w wielkim formacie mają aż 11 różnych struktur: gładką, płótno, piasek, tynk, grubszy tynk, beton, korę, blachę, złoto, srebro, miedź i inne. W przypadku nadruków o efekcie naturalnego materiału (takich jak drewno, blacha, rdza, beton) firma używa specjalnych plików, wcześniej przygotowanych przez zespół grafików pracujących w studiu projektowym Muraspec, co daje gwarancję powtarzalności wzoru. Podczas montażu nadruki łączone są bezspoinowo, więc nie widać miejsc zetknięcia się elementów.
Nadruki Wallmotion, tak jak wszystkie winylowe tapety Muraspec, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Użytkową zaletą winylowego materiału jest to, że utrzymuje mikropęknięcia ścian.

Po więcej informacji zapraszamy na www.muraspec.pl