Schody – trendy z polskich domów

Schody dopasowane do stylu wnętrza – jak najbardziej tak powinny być projektowane. Zobaczmy inspiracje jak dopasować schody do podłogi, do aranżacji całego wnętrza, do stylu domu.

Choć wielu projektantów zwiastowało koniec mody na minimalizm, wybory dokonywane przez Polaków urządzających swoje domy pokazały, że to nadal jeden z najbardziej lubianych i popularnych stylów.

Aranżując minimalistyczne wnętrze, kierujemy się zasadą: „mniej znaczy więcej”. Dlatego rozwiązaniem idealnym do tego typu przestrzeni są schody samonośne o ukrytej konstrukcji, w których ażurowe, pozbawione podstopnic drewniane stopnie montowane są bezpośrednio do ściany. Dla podkreślenia minimalistycznego charakteru wnętrza, takie schody warto wyposażyć w szklaną balustradę.
Schody Teno z balustradą Szkło Tafla 2 x 8. Konstrukcja ukryta w stopniu. Stopnie dębowe w kolorze natura, mocowane bezpośrednio do ściany nośnej. Cena: od 43,9 tys. zł (w ramach promocji październikowej)

Naturalna kompaktowość, czyli styl skandynawski

Drugim nurtem, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach, jest styl skandynawski. Schody, które znajdują się w tak urządzonej przestrzeni wykorzystują drewno oraz białą i neutralną kolorystykę, aby manifestować miłość do niekrzykliwych, czerpanych z natury rozwiązań. Takie są np. schody Milo – konstrukcja i stopnie z mozaiki bukowej w kolorze bielonym. Cena: od 10,7 tys. zł

Dom w fabryce, czyli styl industrialny

Schody Rintal Stella

Uwielbienie naturalnych materiałów spowodowało wielki „come back” stylu industrialnego. Mimo że to aranżacja ciężka, przemysłowa, to umiejętne połączenie surowego metalu z ciepłym drewnem doskonale wypełnia nowoczesne apartamenty. Takie schody mogą równie dobrze prowadzić do strefy sypialnianej w domu jednorodzinnym, na antresolę luksusowego loftu.
Przykład – schody Stella, konstrukcja metalowa w kolorze grafitowym, stopnie z mozaiki bukowej w kolorze KN15. Cena: od 26,6 tys. zł

Schody w stylu maksymalistycznym

Schody Rintal Twin

Na koniec jeden z najważniejszych trendów tego roku, czyli styl maksymalistyczny. Idealny do domów, w których ma być dużo, ciekawie i kolorowo. Takie wnętrze buduje się z dbałością o każdy detal. Przykład schodów do takiego wnętrza – schody Twin, konstrukcja metalowa w kolorze grafitowym. Stopnie dębowe w kolorze natura. Cena: od 29,8 tys. zł

Źródło: Rintal Polska