Podłogi elastyczne z naturalnych składników

Nowoczesne podłogi elastyczne PURLINE marki wineo to przykład produktu stworzonego z myślą o użytkownikach poszukujących rozwiązań bezpiecznych i przyjaznych naturze, a jednocześnie funkcjonalnych, trwałych i estetycznych.

Podłogi PURLINE można mieć pewność, że stawia się na produkt ekologiczny, bezwonny i niskoemisyjny, a co za tym idzie – bezpieczny dla zdrowia domowników. Skąd takie właściwości? Sekret tkwi w głównym składniku, wykorzystywanym do ich produkcji, czyli ecuranie. Ten innowacyjny kompozyt niemal w 100% wytwarzany jest z naturalnych składników, takich jak olej rzepakowy, olej rycynowy i kreda, dzięki czemu spełnia najwyższe ekologiczne standardy.

Najlepszym dowodem na to, że podłogi PURLINE są ekologiczne, zdrowe, bezpieczne i produkowane z nadających się do recyklingu materiałów są liczne atesty i nagrody, którymi mogą się one poszczycić. Wśród nich znalazły się między innymi: certyfikat cradle to cradle, znak „Blauer Engel”, Declare Label czy też certyfikat Greenguard, nadawany jedynie produktom spełniającym najbardziej rygorystyczne i kompleksowe wymagania dotyczące emisji lotnych związków organicznych. Biopodłogi elastyczne marki wineo doceniane są również przez organizacje i instytuty, związane z segmentem zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem są na przykład certyfikaty BREEAM, LEED, WELL czy też Floor Score. W praktyce oznacza to, że nawierzchnie PURLINE rekomendowane są nie tylko do prywatnych domów i mieszkań, ale również do tak wymagających obiektów, jak szpitale, domy seniorów, żłobki i przedszkola.

Ekologia w parze z funkcjonalnością

Podłogi są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowo charakteryzują się odpornością na promieniowanie UV, a ich miękka i elastyczna powierzchnia jest ciepła, cicha i niezwykle przyjazna dla stóp, a także bezpieczna dla stawów i antypoślizgowa. Swobodnie można więc się na niej bawić, ćwiczyć czy spacerować boso, nawet w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Warto tutaj dodać, że biopodłogi PURLINE z kolekcji wineo 1200 dostępne są w trzech wariantach: do montażu na click, klejenia i Multi-Layer. Co więcej, w każdej z tych wersji podłoga posiada 4-stronną fugę, co sprawia, że wygląd nawierzchni jest niezwykle autentyczny i spełnia najwyższe standardy estetyczne.