Płytki na taras i do ogrodu – doskonale imitują drewno i kamień

Wykonane z gresu płytki tarasowe o grubości 2 centymetry są odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, środki chemiczne czy zabrudzenia. Ich struktura zapewnia stabilne podłoże, nie trzeba stosować kleju i fug, dlatego można zamontować je na wspornikach lub bezpośrednio na trawie czy żwirze. Dzięki technologii cyfrowej do złudzenia przypominają różne rodzaje drewna czy kamieni.

Tradycyjne płytki ceramiczne mają zwykle ok. 1 centymetra grubości. Jednak z myślą o wykonaniu wytrzymałych i trwałych tarasów, a także aranżacji w ogrodzie, stworzono odporne na wiele czynników płyty o grubości aż 2 centymetrów.

Wykonano je z gresu porcelanowego (szkliwionego), który jest wypalany w wysokich temperaturach i mocno sprasowany, dzięki czemu ma:
– gęstą i twardą strukturę
– bardzo małą porowatość
– niską nasiąkliwość

Płytki Rondine Ardesie

Płytki tarasowe o grubości 2 cm są odporne na:
– warunki atmosferyczne – są mrozoodporne, nie pękają i nie rozwarstwiają się podczas niskich temperatur, nie przebarwiają się pod wpływem promieni UV
– uszkodzenia mechaniczne (ścieranie, pęknięcia, zarysowania)
– obciążenia
– wodę i zabrudzenia (dzięki niskiej nasiąkliwości)
– pleśń i mech (sprawdzą się w miejscach o podwyższonej wilgotności)
– różnego rodzaju plamy, kwasy, chemikalia, sól (używaną w czasie zimy) czy ogień.

Posiadają antypoślizgową powierzchnię. Są łatwe w utrzymaniu czystości, można myć je na mokro przy użyciu odpowiednich środków, jak i czyścić na sucho. Z ich powierzchni łatwo usunąć nawet trudne zabrudzenia z olejów czy smarów. Kolory tych płytek nie zmieniają się wraz z upływem czasu.

Gdzie można stosować?

Płytki gresowe o grubości 2 cm mogą być stosowane:

  • na tarasach i balkonach
  • w ogrodach (alejki, ścieżki)
  • przy basenach
  • na podjazdach
  • jako ciągi komunikacyjne
  • w przestrzeniach komercyjnych i publicznych jak sklepy, restauracje, bary czy ośrodki wczasowe/SPA.

Sposoby montażu

1. Na wspornikach, dzięki czemu nie ma konieczności wcześniejszego poziomowania czy wyrównywania podłoża. Poza tym możemy ukryć instalację pod powierzchnią podłogi, a w razie potrzeby będziemy mieć do niej natychmiastowy dostęp.
2. Bezpośrednio na podłożu tj. na:
– trawie – chodzenie boso po miękkim, zielonym dywanie jest przyjemne, jednak są miejsca, w których na trawniku przydałby się chodnik
– żwirku – zwykle grubszy podsypujemy na spód, a drobniejszy znajduje się na wierzchu, dla lepszego efektu pomiędzy płytami można wysypać żwir dekoracyjny.

Imitacja kamienia czy drewna

W sklepach Sanimex dostępne są gresowe płytki tarasowe o grubości 2 cm, które imitują:
– kamień, jak np. granit, kwarcyt, łupkowy, piaskowiec, marmur
– drewno w różnych odcieniach, płytki mogą przypominać np. stare deski
– beton

Płytki te sprawiają wrażenie jakby były wykonane ręcznie przez doświadczonych kamieniarzy czy stolarzy. Dostępne są w takich kolorach jak: czarny, ciemnoszary, brązowy czy beżowy. Wierna imitacja danego materiału, jak i intensywność barw jest możliwa, dzięki najnowszej technologii cyfrowej.

Więcej informacji o płytkach


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /new2019.pytanieodom.pl/wp-content/themes/dialy-theme/includes/single/post-info.php on line 4