Płaski ogrzewacz wody, do schowania w szafce kuchennej

Elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem jest elegancki, smukły i wydajny. Ogrzewacz Vertigo można łatwo zaaranżować w pomieszczeniu lub nawet ukryć w zabudowie meblowej.

Ogrzewacz wody Vertigo jest smukły i płaski – ma zaledwie 29 cm głębokości i 49 cm szerokości. Można go zamontować zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej (bez obniżenia sprawności urządzenia).

Cyfrowe sterowanie

W ogrzewacz wbudowano procesor ze sztuczną inteligencją Smart, która uczy się stylu życia oraz potrzeb swych użytkowników, gwarantując w ten sposób wysoki komfort oraz oszczędność energii. Ten samouczący się system zaawansowanej elektroniki zbiera i analizuje dane o swej pracy.

Automatycznie obliczy zapotrzebowanie na c.w.u., na podstawie historii poprzednich tygodni. Następnie zaplanuje produkcję i zużycie ciepłej wody w skali tygodnia. Mamy do dyspozycji prosty i intuicyjny programator oraz wizualne informacje o ilości ciepłej wody, która dostępna jest we wnętrzu zbiornika.

Nagłe zapotrzebowanie na wodę

Aby osiągnąć komfort cieplny, w możliwie najkrótszym czasie, urządzenie może pracować z uwzględnieniem swoich maksymalnych parametrów. Po jego otrzymaniu, ogrzewacz samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Dzięki trybowi przyspieszonej pracy Boost, nagłe i nieprzewidziane zapotrzebowanie na ciepłą wodę, nie będzie stanowiło już większego problemu. W efekcie będziemy mieć przygotowaną wodę, na dodatkowy prysznic, w mniej niż pół godziny.

2 grzałki ceramiczne

Vertigo wyposażono w 2 niezależne grzałki ceramiczne, o różnych mocach. Charakteryzują się one trwałością i żywotnością, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na całej swej powierzchni, rozprowadzają równomierne ciepło. Poza tym podczas ewentualnej naprawy nie wymagają opróżnienia zbiornika z wody.

Zabezpieczenie zbiorników przed korozją

Ogrzewacz posiada 2 zbiorniki, z których jeden pełni rolę zbiornika wstępnego. Ich wnętrze jest zabezpieczone przed korozją dzięki:
– emalii ceramicznej Diamond quality, której skład chemiczny wzbogacają pierwiastki metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi)
– anodzie magnezowej, która pomaga w utrzymaniu równowagi chemicznej zbiornika.

W razie awarii

Tryb Autodiagnostyka obrazuje na wyświetlaczu kod usterki, otrzymujemy także wizualną informację o konieczności wezwania instalatora. Serwis firmy Atlantic Polska gwarantuje maksymalny czas interwencji, na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia. Usterkę można zgłosić i śledzić poprzez stronę www. Bezpłatna infolinia serwisowa czynna jest przez całą dobę.

Bezpieczeństwo

Vertigo posiada zabezpieczenie:
– przeciwbakteryjne, które dzięki odpowiedniej temperaturze wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella
– przed uruchomieniem do pracy na sucho (bez wody)
– przed nadmiernym wzrostem ciśnienia we wnętrzu urządzenia
– przed zamarznięciem (tryb Frost Free, czyli temperatura pracy +7 st.C)

Można kupić Vertigo ze zbiornikiem 50 l, 80 l lub 100 l. Jego cena wynosi od 1486 zł do 1722 zł.

Więcej na: www.atlantic-polska.pl/ogrzewacz-wody/vertigo