Panele fotowoltaiczne – oszczędzasz do 90% na prądzie

Nadszedł czas energii ze słońca! Minielektrownie fotowoltaiczne – dzięki nim można zaoszczędź do 90% na rachunkach za prąd. 

Pod pojęciem fotowoltaiki kryje się proces wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i na tym kończy się wiedza wielu z nas. Ale ten proces przebiega w kilku etapach. W instalacji składającej się z ogniw zachodzi zjawisko fotowoltaiczne polegające na tym, że energia ze słońca zmienia się w prąd stały – tłumaczy Sebastian Czerwiński z firmy Kratki.pl oferujące takie panele. – Prąd, który powstaje trafia do falownika, ponieważ w gniazdkach potrzebujemy prądu zmiennego, a nie stałego. I dopiero taki prąd można wykorzystywać – dodaje.

Słońce obniży  rachunki

Wydajne i solidne elektrownie fotowoltaiczne wytwarzają darmowy prąd, który może znacząco obniżyć rachunki – szacuje się, że nawet do 90% przy jednoczesnym dofinansowaniu z programu „Mój prąd”.

Panele fotowoltaiczne na dachu domu

Przykładowo przy inwestycji fotowoltaicznej o przybliżonej wartości 25 tys. zł, przy zużyciu własnym (bezpośrednim) 35%, zwrot kosztów następuje po mniej więcej pięciu latach. Warto podkreślić, że licznik dwukierunkowy pozwala na jednoczesne zliczanie energii wytworzonej przez własną minielektrownię, jak i tę pobraną z sieci energetycznej.

Gdy zużywamy mniej, niż sami wyprodukujemy, wówczas nadmiar energii przekazywany jest do sieci, a system pozwala nam ją odebrać w 80%. Wśród ekonomicznych zalet fotowoltaiki warto wskazać także niezależność od podwyżek cen prądu oraz to, że zgodnie z polskim prawem instalację fotowoltaiczną można odpisać od podatku.
Panele fotowoltaiczne marki Kratki nie emitują żadnych zanieczyszczeń, więc są czystym źródłem energii. Dodatkowo, biorąc pod uwagę to, że promienie słoneczne docierają wszędzie, każdy może zainwestować w produkcję prądu ze słońca.

Panele fotowoltaiczne – Kratki.pl

Estetyczny dach

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne można montować na każdy rodzaj dachu. Jeden moduł Longi Solar ma wymiary 1776 x 1052 x 35 mm, a montaż minielektrowni nie wymaga pozwolenia na budowę.

Solidna rama paneli oraz najwyższej jakości materiały, z których zostały wykonane, sprawiają, że są odporne na najtrudniejsze warunki: silne podmuchy wiatru, zalegający śnieg czy utrzymującą się długo mgłę.

Firma Kratki udziela aż 25 lat gwarancji (sprawność paneli fotowoltaicznych), 12 lat na ukryte wady oraz 2 lat na usługę montażu.
W 2019 r. w Polsce powstały systemy fotowoltaiczne o łącznej mocy sięgającej prawie 830 MW. Energia ze słońca staje się realną alternatywą dla nieodnawialnych źródeł energii.