Okna tarasowe w rozmiarze XXL

Okna tarasowe w rozmiarze XXL zdają egzamin szczególnie tam, gdzie dom jest położony w malowniczym otoczeniu. Na przykład dom, który pokazujemy leży w górach Peloponezu. Dzięki oknom tarasowym  udało się osiągnąć efekt przenikania się wnętrz z widokami. Zapewniają go wielkoformatowe aluminiowe okna i drzwi przesuwne Schüco.

Aby zapewnić najlepsze możliwe widoki na morze ze wszystkich stref budynku, zaprojektowano go na planie prostokąta, który przechodzi w wydłużoną przeszkloną fasadę zwróconą w kierunku morza. Efekt przenikania się natury z wnętrzem i niemal całkowitego usunięcia barier optycznych uzyskano dzięki długiemu na aż dziewięć metrów pasmu przeszklonych elementów przesuwnych zrealizowanych w systemie Schüco ASS 50. Dzięki doskonałym właściwościom statycznym konstrukcji realizacja takiej wielkoformatowej struktury wymagała zaledwie czterech skrzydeł o imponująco wąskich ramach i wymiarach około 2,3 x 2,9 m. Dzięki całkowitemu zlicowaniu prowadnic z poziomem podłogi przejście jest komfortowe i nie stwarza żadnych

Systemy Schueco

barier. Czterosegmentowy system został ponadto zaprojektowany tak, by jego poszczególne elementy poruszały się po osobnych torach. Umożliwia to niezależne przesuwanie ich wzdłuż całego otworu okiennego lub zsuwanie na bok w jednej linii, aby maksymalnie otworzyć salon na zewnątrz. W ten sposób powstałe światło przejścia posiada imponujące wymiary aż 9 x 2,9 metra.

Wielkoformatowe przeszklenia

Zgodnie z obraną koncepcją stylistyczną architekt zaaranżowała wielkoformatowe przeszklenia okienne i drzwiowe także w innych sekcjach budynku, określając je „strategicznymi punktami dostępu światła”. Na górnej kondygnacji umiejscowiono dwie dodatkowe sypialnie i łazienki, z których rozciąga się panoramiczny widok na naturę. Sięgające od podłogi do sufitu, dwumodułowe systemy przesuwne Schüco ASS 50 i wydłużone panoramiczne okno AWS 70 BS.HI, otwierają perspektywę z głównej sypialni na okoliczny krajobraz i morze. Wysokie na całą kondygnację okno rozwierno-uchylne w tym samym systemie zostało zastosowane także w łazience na parterze. Można przez nie podziwiać widoki sadu oliwnego lub wyjść na zewnątrz.

Wszystkie zastosowane w budynku systemy aluminiowe Schüco zostały wybrane nie tylko ze względu na elegancki design i funkcjonalność, ale także trwałość i efektywność energetyczną. Bliskość wybrzeża sprawiła, że ważnym aspektem doboru rozwiązań stolarki była odporność na intensywne promieniowanie UV i korozyjne oddziaływanie środowiska. Użycie izolowanych przeszkleń z powłoką zacieniającą wymagało ponadto zastosowania ciepłych profili. Oprócz wysoko termoizolowanej stolarki Schüco efektywność energetyczną budynku podnoszą rozwiązania takie jak izolowana fasada, kolektory słoneczne do podgrzewu ciepłej wody użytkowej i zautomatyzowany system klimatyzacji, który zapewnia komfortowy mikroklimat w wyjątkowo upalne dni.

www.schueco.pl