Ogrzewanie podłogowe i samopoziomujący podkład

To interesująca informacja dla osób, które planują zamontować ogrzewanie podłogowe w swoim domu. Zobaczcie jak to wygląda w Domu Optymalnym. Tam jest wykorzystany samopoziomujący podkład na bazie spoiwa alfa firmy Baumit. 

W modelowym Domu Optymalnym – projektu znanego architekta Roberta Koniecznego – zamontowano ogrzewanie podłogowe, a jego efektywną pracę będzie wspierał ułożony na instalacji grzewczej samopoziomujący podkład podłogowy na bazie specjalnego spoiwa wykorzystującego gips alfa. Jednym z atutów zastosowanego podkładu jest jego wysoka przewodność cieplna, przekładająca się na realne oszczędności energii i większy komfort dla mieszkańców.

W Radostawicach koło Pszczyny (woj. śląskie) realizowany jest Dom Optymalny, którego ideą jest zaproponowanie polskiemu inwestorowi zrównoważonego budynku jednorodzinnego, łączącego ponadczasową formę z potrzebami mieszkańców oraz kompleksowo opracowaną koncepcją energetyczną. W ramach przedsięwzięcia powstaje osiedle składające się z sześciu modelowych domów z dwuspadowym dachem, zaprojektowanych przez architekta Roberta Koniecznego KWK Promes, zdobywcę wielu międzynarodowych nagród.

Dobór zastosowanych rozwiązań został starannie przemyślany pod kątem kosztu zarówno budowy, jak i późniejszej eksploatacji, a także ekologii i przyjaznego mieszkańcom mikroklimatu. Dziś możemy już mówić o zaawansowanej fazie realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Ściany wewnętrzne wykończono „oddychającym” tynkiem wapiennym, a w ostatnim czasie zamontowano ogrzewanie podłogowe, które zapewni mieszkańcom właściwy komfort cieplny i niższe rachunki za energię w sezonie grzewczym. Optymalną pracę instalacji będzie wspierał samopoziomujący podkład podłogowy Baumit Alpha 2000 o grubości 5 cm.

Samopoziomujący podkład podłogowy Baumit Alpha 2000

Zalety podkładu podłogowego Baumit Alpha 2000:

– Jego największym atutem jest znakomita przewodność cieplna.

– Powierzchnia nie wymaga szlifowania i można na niego wchodzić już po 24 godzinach.

– Prace wykonuje się szybko

– Podkład gwarantuje optymalne działanie instalacji ogrzewania podłogowego i dalej przekłada się na komfort użytkowania pomieszczeń oraz realne oszczędności finansowe

  • Podłoga wykonana w technologii samopoziomującego podkładu na bazie spoiwa alfa zapewnia gładkie, równe i stabilne podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny, a przy tym perfekcyjnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym.
  • Nagrzewa się dwukrotnie szybciej od tej wykonanej z tradycyjnej zaprawy, przynosząc wymierne oszczędności energii i ułatwia sterowanie temperaturą pomieszczeń.
  • Doskonała rozlewność wylewki gwarantuje dokładne przykrycie rur instalacji ogrzewania podłogowego oraz ich precyzyjne otulenie, bez pęcherzy powietrza.
  • Uzyskana struktura po związaniu jest wysoce homogeniczna, dzięki czemu ciepło jest szybciej i efektywniej oddawane do pomieszczenia.
  • Wysoka wytrzymałość mechaniczna pozwala zapomnieć o zbrojeniu wylewki, a także zmniejszyć jej grubość nad przewodami grzewczymi.
  • Nie powstają rysy skurczowe podczas wiązania, charakterystyczne dla tradycyjnych jastrychów.

Więcej o postępach prac na budowie Domu Optymalnego i zastosowanych w projekcie technologiach można przeczytać na stronie dlaciebie.dom-optymalny.pl

www.baumit.com