Odbiór mieszkania od dewelopera – kogo poprosić o pomoc

Jak szybko i sprawnie odebrać mieszkanie od dewelopera? Najlepiej zrobić to z architektem (jeśli będziemy korzystać z jego pomocy przy urządzaniu nowego mieszkania) oraz ekipą wykończeniową. Sa pracownie architektoniczne, które oferują kompleksowe usługi – na każdym etapie budowy.  

Dlaczego lepiej nie robić samodzielnie odbioru mieszkania? Emocje związane często wpływają na brak obiektywności oceny lokalu, co może przełożyć się na pominięcie wad czy niedociągnięć dewelopera i przysporzyć nam dodatkowych prac remontowych. Na przykład pracownia Decoroom w każdym ze swoich pakietów oferuje pomoc specjalisty, który wraz z właścicielem sprawnie przeprowadza całą procedurę, weryfikując zgodność stanu rzeczywistego z umową podpisaną z deweloperem.

Najważniejsze przy odbiorze:

  • Na odbiór mieszkania musimy zabrać ze sobą umowę z deweloperem, protokół odbioru i plan mieszkania.
  • Odbiór należy przeprowadzić bez pośpiechu i najlepiej za dnia, co ułatwi wyłapanie ewentualnych usterek.
  • Na miejscu konieczne jest sprawdzenie wyglądu i odpowiednich poziomów ścian, sufitów oraz wylewki podłogowej, a także ocena montażu okien.
  • Podobnie rzecz się ma z grzejnikami oraz parapetami – muszą być zainstalowane na odpowiedniej wysokości.
  • Konieczna jest też ocena jakości wykonania posadzki, kategorii tynku na ścianach, skontrolowanie stanu wszystkich drzwi i certyfikatu zamków w drzwiach wejściowych.
  • Głównymi punktami do kontroli będą: instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacja oraz rzeczywisty metraż mieszkania zgodny z zapisem w umowie.
  • Co ważne, wykryte niedociągnięcia, nawet te pozornie błahe, muszą zostać zgłoszone przed podpisaniem protokołu odbioru i usunięte przez dewelopera w wyznaczonym czasie.
  • Techniczny odbiór mieszkania w asyście doświadczonego architekta Decoroom to gwarancja solidnie wykonanej usługi i nieoceniona pomoc w momencie kluczowym dla dalszych prac wykończeniowych.

Odbiór mieszkania i co dalej?

Nie warto czekać do ostatniej chwili z wyborem ekipy czy architekta. Nie zaczynajmy tego dopiero po odebraniu kluczy. Współpraca ze sprawdzoną firmą oszczędza perturbacji związanych z poszukiwaniem i koordynacją prac architekta oraz ekipy wykończeniowej. Poszukiwania odpowiednich fachowców i logistyka wszystkich działań generują zwykle dużo stresu, trudne do określenia koszty, a przede wszystkim pochłaniają ogrom czasu. Niewątpliwie największym atutem takich firm, jak np. Decoroom jest kompleksowość. W jednym miejscu klient otrzyma indywidualne konsultacje, projekt, wybór materiałów, koordynatora prac wykończeniowych, sprawdzoną ekipę wykończeniową i gwarancję na wykonane usługi.

Odbiór mieszkania od dewelopera to najważniejsza część procesu zakupu nieruchomości przed podpisaniem aktu przeniesienia własności. Najlepiej przeprowadzić go w asyście fachowca, który doskonale zna regulacje techniczno-budowlane i ma doświadczenie na tym polu. Kompleksowa usługa Decoroom zawiera również taką usługę, by już od odbioru technicznego towarzyszyć klientowi w tworzeniu jego wymarzonego mieszkania.

Dodatkowe informacje: www.decoroom.eu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /new2019.pytanieodom.pl/wp-content/themes/dialy-theme/includes/single/post-info.php on line 4