Ochrona mieszkania przed owadami

Moskitiery są skutecznym zabezpieczenie przed owadami. Najczęściej montuje się moskitiery plisowane, ramkowe i przesuwne.

Awilux moskitiera plisowana

Najczęściej montuje się moskitiery plisowane (zwane też rolowanymi), ramkowe (najprostsze w montażu i najtańsze) oraz przesuwne na prowadnicach.

Moskitiery plisowane

Moskitiery plisowane są szczególnie polecane w przypadku okien i drzwi balkonowych o dużych powierzchniach. Maksymalne wymiary moskitiery jednoskrzydłowej to 190 x 260 cm, dwuskrzydłowej 380 x 260 cm. Zaletą moskitiery plisowanej jest jej niskoprogowa konstrukcja i małe wymiary po złożeniu.

  • Konstrukcja moskitiery plisowanej opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach przymocowanych do fasady budynku lub do witryny drzwiowej, w których można przesuwać moskitierą.
  • Ruchoma cześć moskitiery ma uchwyt ułatwiający otwieranie oraz magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej.
  • Zaletą jest także możliwość wyboru kierunku otwierania moskitiery: góra-dół, na boki, centralnie, dwustronnie. Konstrukcja może być jedno- lub dwuskrzydłowa.
  • Pakiet zsuniętej moskitiery ukryty jest w prowadnicy, więc jest praktycznie niewidoczny i nie zaburza wyglądu elewacji, natomiast subtelna siatka nie ogranicza widoczności.

Moskitiery ramkowe

moskitiera ramkowa – do kupienia Roletix

Moskitiera ramkowa po zamontowaniu stanowi integralną część okna. Jej niewątpliwą zaletą jest niska cena. Ramki mogą być w kolorze okleiny, dlatego idealnie komponują się z kolorem elewacji, nie zaburzając estetyki. Minusem moskitiery ramkowej jest fakt, że na okres zimy powinna być zdemontowana.

Moskitiery przesuwne

Moskitiery przesuwne oferuje m.in. firma Awilux. To np. IST do drzwi tarasowych, balkonowych oraz do ogrodów zimowych.

  • Poza podstawową siatką przeciwinsektową oferujemy także wersję BetteVue, która zapewnia niemal idealną przejrzystość przy zachowaniu optymalnej ochrony.
  • Z kolei siatka przeciwpyłkowa, dzięki swojej budowie i gęstości zabezpieczy dom przed większością pyłków roślinnych.
  • W domach, w których istnieje prawdopodobieństwo przegryzienia siatki przez gryzonie, najlepiej sprawdzi się siatka przeciwinsektowa z aluminium