Nowoczesne oświetlenie ogrodu i ścieżek wokół domu

Światło wokół domu sterowane smartfonem… Jak najbardziej! Zdalnie, za pomocą smartfona można sterować światłem przed wejściem do domu, na tarasie, na podjazdach i ogrodowych ścieżkach…

Nowoczesne lampy muszą pięknie wyglądać i  świecić tak, jak chcemy i wtedy, gdy chcemy. na przykład lampy ścienne z rodziny iHF firmy Steinel sprawdzają się zarówno przy wejściu do domu, jak i na podjazdach, elewacjach czy na ścieżkach wokół domu. Mają wbudowany nowoczesny czujnik iHF, który aktywuje się wyłącznie wtedy, gdy w pobliżu pojawia się człowiek. Nie włączy światła niepotrzebnie, np. gdy poruszają się liście, pada deszcz czy przebiegnie zwierzę. A na dodatek wszystkim możemy sterować, korzystając ze specjalnej, darmowej aplikacji w smartfonie.
Ich czujnik działa w promieniu 5 m, a jego skuteczny kąt wykrywania to 160°. Można je łatwo połączyć w grupy i skalibrować (za pośrednictwem bluetooth), posługując się intuicyjną aplikacją w smartfonie. My decydujemy, czy mają świecić w trybie nocnym (z mocą od 10 do 50%), czy włączać się stopniowo, czy w 4-godzinny trybie ręcznym. Decydujemy też o zasięgu oświetlenia, czasie świecenia i natężeniu światła (o temperaturze barwowej 3000 K). Pobór mocy to 9,5 W.
By skutecznie oświetlić np. długi podjazd, taras czy ścieżki, można zamontować lampę Steinel GL 80 LED iHF.

Lampa ogrodowa, która świeci, „widzi” i „mówi”

Innym rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w ten trend, łączący nowoczesny design i niepowtarzalne walory użytkowe, są wielofunkcyjne urządzenia o cechach lampy (świecą wtedy, gdy chcemy, tak, jak chcemy, tak długo, jak tego potrzebujemy), kamery i ultranowoczesnego domofonu.

Steinel L 600 CAM

Na takie właśnie połączenie pozwala ultranowoczesny kinkiet Steinel z kamerą L 600 Cam. Natychmiast po wykryciu ruchu czujnik podczerwieni uruchamia ciepłe światło (3000 K), a dzięki specjalnej, darmowej aplikacji w smartfonie lub na tablecie właściciela pojawia się komunikat, że ktoś stoi przed drzwiami wejściowymi. 

– Wystarczy integracja urządzenia z domową siecią WiFi, żeby dzięki wbudowanej w oprawę kamerze nie tylko zobaczyć gościa, ale też rozmawiać z nim. Można z tego korzystać nawet będąc setki kilometrów od miejsca zamieszkania! Na dodatek, po wykryciu ruchu, urządzenie zapisuje obraz na wewnętrznej karcie pamięci SD. Sensor śledzi wszystko w odległości do 10 metrów.

Z pilotem w ogrodzie

  • Lampka Paulmann Plug&Shine Spotlight o kącie świecenia 100°. Jest elegancja jak i praktyczna, a przy tym wytrzymała na czynniki atmosferyczne, ponieważ posiada stopień ochrony IP 67. Dodatkowo, wszystkie lampy z rodziny Plug&Shine można połączyć w system, aranżując przestrzeń zgodnie z potrzebami. Możemy je przełączać, ściemniać i rozjaśniać w dowolny sposób za pomocą lub aplikacji Zigbee. Pobór mocy w przypadku tej lampki to ledwie 6 W, a w zamian oferuje białe, ciepłe światło o temperaturze barwowej 3000 K. 
  • Do oświetlania ścieżek, podjazdów i miejsc relaksu polecana jest lampa Paulmanna z serii Plug&Shine – jeden ze stożków, np. ten, który oświetla ważne miejsca pod kątem 90°. To rozwiązanie jest jednym z elementów systemu, o których już wspomnieliśmy: ma wszystkie jego zalety, a na dodatek zostało wyposażone w solidną nóżkę z wytrzymałego aluminium. Doskonale nadaje się do oświetlenia ważnych przestrzeni w naszym otoczeniu. Wśród produktów z rodzin Plug&Shine każdy znajdzie taki, który będzie spełniał jego potrzeby.
  • Elastyczna taśma neonowa Paulmann Plug&Shine 5 m tworzy linię światła bez widocznych punktów LED. Można ją ukształtować w dowolny sposób. To umożliwia estetyczne i praktyczne oświetlenie brzegów ścieżek ogrodowych, rabatek czy krawędzi tarasu. –
  • Podobnie, jak innymi lampami z tej serii, tak i tą możemy wygodnie sterować, posługując się specjalnym pilotem. Jeśli cały system zamontujemy, dbając o odpowiednie akcesoria, nasz ogród nabierze dodatkowego blasku.

więcej na: www.langelukaszuk.pl/oferta/oswietlenie-i-czujniki/czujniki-i-systemy.html