Nowoczesne baterie do wanien wolnostojących

Wolnostojące wanny to świetny wybór do łazienek urządzonych w stylu pokoju kąpielowego. Np. duża wanna pod oknem czy po środku łazienki… Do nich potrzebne są równie efektowne baterie.

Bateria do wanny ustawionej blisko ściany może być zamontowana na specjalnej półce bezpośrednio przy wannie – tak jak czterootworowa bateria Adore marki Ferro. To doskonały sposób na montaż baterii wielootworowych, gdy nie da się ich ulokować na wąskim rancie wanny. Cały mechanizm został ukryty, na zewnątrz widoczne są tylko wyciągana rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka. Bateria przystosowana jest do montażu stojącego. W komplecie są wężyki podłączeniowe.

Do wolnostojącej wanny, umieszczonej w centralnym punkcie łazienki , idealnie pasuje wysoka bateria, „wyrastająca” z podłogi. Nie jest to standardowe rozwiązanie, dlatego pamiętajmy, by je zaplanować dużo wcześniej – chodzi gównie o poprowadzenie instalacji wodnej w podłodze. Wolnostojącą baterię wannową Fiesta wyposażono w regulator strumienia, regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk, metalową rączkę natrysku ze 150-centymetowym wężem w oplocie metalowym. W zestawie jest podpodłogowy komplet przyłączeniowy. Bateria ma połyskującą, chromowaną powłokę, która koresponduje z wielkimi taflami luster, a przede wszystkim z eleganckimi stojącymi bateriami umywalkowymi Fiesta. To chromowane modele nablatowe z obrotowymi wylewkami.

Designerska wanna z ozdobnymi nóżkami o wyrazistym, pomarańczowym kolorze stała się niekwestionowaną gwiazdą salonu kąpielowego urządzonego w klimacie loftowym. Industrial lubi sprzeczne zestawienia. Tło tworzą biała cegiełka na ścianach i betonowa podłoga. Przemysłowy nastrój wnoszą charakterystyczne żarówki w drucianych oprawach uformowanych w proste figury geometryczne. Do wanny dobrano dyskretną podtynkową baterię Algeo. Jej mechanizm został ukryty we wnęce ściennej, na zewnątrz widać tylko prostokątną, chromowaną płytkę z rączką natrysku punktowego, ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wylewką 190 mm z perlatorem. Z baterią wannową zgrany duet tworzy bateria umywalkowa z tej samej serii – także podtynkowa, chromowana, z wylewką 180 mm wyposażoną w perlator.