Nowoczesna elewacja klinkierowa

Jak stworzyć trwałą i estetyczną elewację klinkierową? Dzięki systemowi mineralnych płytek klinkierowych Elastolith nie będziemy musieli wybierać między wysoką jakością i odpornością a wyglądem fasady. Osoby, którym zależy na wysokiej estetyce budynku, najczęściej decydują się na ręcznie formowane płytki i cegły klinkierowe. Ich estetyka często idzie w parze z wysoką ceną zarówno materiałów, jak i montażu.

Mineralne płytki klinkierowe Elastolith mają wysoką jakość, a przy tym są tańsze od cegły klinkierowej oraz łatwiejsze i szybsze w montażu. Są trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Poza parametrami technicznymi ważną zaletą elewacji z mineralnej płytki klinkierowej Elastolith są także jej walory estetyczne. Nowoczesne okładziny, dobrze skomponowane z bryłą domu, mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność projektów.

Oszczędność czasu i pieniędzy

System Elastolith to wygodne rozwiązanie, które gwarantuje nam oszczędność czasu i pieniędzy. Klej jest jednocześnie fugą, nie musimy inwestować w dodatkowe narożniki czy produkty do zabezpieczania elewacji. Mineralne płytki klinkierowe Elastolith możemy bowiem odpowiednio doginać do kształtu narożnika. Nawet jeśli będziemy potrzebowali dociąć płytkę, dopasować ją do jakiegoś kształtu, łatwo wykonamy to za pomocą zwykłych nożyc. Elastolith to najlżejszy system elewacji na świecie, który pozwala na montaż płytek bezpośrednio na dociepleniu ze styropianu lub wełny mineralnej. Wyeliminowana została konieczność stosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej ze stali nierdzewnej, haków, konsoli oraz niezbędnych przy tradycyjnych rozwiązaniach dodatkowych fundamentów.

Wybór kolorów i faktur

Płytki klinkierowe Elastolith wykonywane są ręcznie od ponad 50 lat w tej samej manufakturze w Holandii. Wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne, a także struktura powierzchni każdej płytki są dziełem człowieka. Oznacza to, że każda z płytek różni się od innych, dając w efekcie końcowym tak samo naturalny wygląd ściany jak ręcznie formowana cegła. Dodatkowo Elastolith ma w swojej ofercie wiele kolorów płytek klinkierowych.
Zwolennicy nowoczesnych stylizacji z pewnością zdecydują się na wykorzystanie płytek klinkierowych, dostępnych nie tylko w standardowych odcieniach, ale też w różnych tonacjach szarości, beżu, a nawet czerni. Tradycyjne elewacje, stylizowane na postarzały mur, można z powodzeniem odtworzyć dzięki zastosowaniu mineralnych płytek klinkierowych Elastolith o estetyce ręcznie formowanej cegły, charakteryzującej się czerwonobrązową kolorystyką oraz nieregularną strukturą.

Lekkie i łatwe w montażu

Niewielka grubość oraz minimalna waga płytek klinkierowych Elastolith rozwiązują większość problemów, na które natrafiają architekci i konstruktorzy przy projektowaniu docieplania różnego rodzaju budynków, w tym starych kamienic. System Elastolith składa się tylko z dwóch elementów: mineralnej płytki klinkierowej oraz kleju, który jest jednocześnie fugą. Montaż, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, rozpoczynamy od góry ściany. Pozwala to na zachowanie całej elewacji w czystości oraz zaoszczędzenie czasu związanego z fugowaniem. Fugi wykonuje się od razu, na bieżąco, poprzez rozprowadzenie nadmiaru kleju po krawędziach płytek płaskim pędzlem. System nie wymaga także impregnowania, ani żadnej innej formy zabezpieczania przed warunkami atmosferycznymi, ponieważ dzięki naturalnym materiałom i najwyższej jakości jest odporny na uderzenia, mróz i promienie UV.

Produkty Elastolith dostępne są m.in. w sieci marketów OBI, PSB oraz PSB Mrówka.

www.elastolith.pl