Łazienka ciekawie urządzona

Wprowadzenie oryginalnych rozwiązań architektonicznych, na przykład unikatowej aranżacji przestrzeni czy układu okien, może wzmocnić jej wyjątkowość, ale to tylko jeden z aspektów jakie można rozważyć. Najważniejsze jest, aby nie zapominać o spójności i zharmonizowaniu wybranych elementów.

Nietradycyjny dobór kolorów na ścianach, nietypowe płytki i elementy wyposażenia nadają łazience nieoczywisty wygląd. Różnorodne faktury, tapety, lastryko, cegła czy kamień, podobnie jak interesujące lampy sufitowe, kinkiety i taśmy LED kreują niepowtarzalną atmosferę. Meble takie, jak fotele i stoliki, czy też dywany sprawiają, że pomieszczenie wygląda luksusowo.

Designerskie baterie, szczególnie podtynkowe, w nowatorskich kształtach i wykończeniach lub lustra w ozdobnych ramach to unikalne wykończenia. Ponadto, detale dekoracyjne, jak obrazy, plakaty czy rośliny, mogą pełnić funkcję efektownych akcentów.

Dzika klasyka

Aranżacja łącząca klasyczne motywy z nowoczesnością zachwyca różową tapetą z dzikimi kotami, położoną nad boazerią z kafli w stylu metro. Strefa umywalkowa przyciąga uwagę wyszukanym lustrem umieszczonym w zdobionej ramie z mosiądzu. Szafka, skonstruowana z tego samego materiału, posiada marmurowy blat i kontrastujące, chromowane detale wprowadzające powiew świeżości. Oprócz baterii umywalkowej należącej do kolekcji ALGEO marki FERRO zdecydowano się również na bidetową i zestaw natryskowy. Ten ostatni jest niezwykle funkcjonalnym produktem z opcją dopasowania wysokości mocowania do ściany oraz regulowaną odległością deszczownicy.

Ciepły blask

Niesamowity efekt można uzyskać, sięgając po monochromatyczne rozwiązania. Beżowe kafle o delikatnej fakturze w połączeniu z drewnianymi lamelami, odznaczającymi strefę umywalkową, kreują ciepłe wnętrze. Elegancji dodają błyszczące baterie z kolekcji FIESTA BRIGHT GOLD. Ich proste formy powodują, że doskonale sprawdzą się w wielu stylach. Smukłe uchwyty, zaokrąglone przekroje i proporcje zostały starannie dopracowane. Złote dodatki, jak wiszące lampy, uchwyt na papier czy przycisk WC harmonijnie dopełniają pomieszczenie.

Loftowa surowość

Niepowtarzalne, typowe dla stylu industrialnego elementy dekoracyjne tworzone z rur hydraulicznych mogą przybierać różne kształty. Pomysłowy napis „bath” i połączenie nimi półek tworzy nieszablonową rzeźbę. Ciemne drewno znalazło zastosowanie w otwartej szafce umywalkowej a wysoka, prostokątna umywalka wspaniale zgrywa się stojącą czarną armaturą ZICCO BLACK o geometrycznym przekroju. Przestronna kabina prysznicowa wyróżnia się mozaikowymi kafelkami i zestawem natryskowym SQUERTO LUX BLACK z kwadratową deszczownicą oraz baterią ZICCO BLACK. Ten sam produkt zamontowano przy prostej wannie pod oknem, dopełniając całość.

Bogate zdobienie

Wrażenie luksusu daje zastosowanie połączenia brązu i złota. Ten klimat podkreśla żyrandol i tapeta, nawiązujące do stylistyki art deco. Masywna, zaokrąglona szafka z umywalką pod marmurowym blatem została zestawiona z baterią VITTO BLACK/GOLD VERDELINE. Jej geometryczna forma, delikatnie zaokrąglona wylewka oraz spłaszczony gładki uchwyt prezentują się lekko i wytwornie. Błyszczące wykończenie świetnie komponuje się z oryginalnym lustrem i eleganckimi, okrągłymi kinkietami, jak również zdobionymi lwimi nogami wolno stojącej wanny. Czarne części baterii natomiast perfekcyjnie współgrają z tajemniczym nastrojem panującym w łazience. Całość tworzy nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne wnętrze o wyjątkowym charakterze.