Kabina prysznicowa do małej łazienki

Nie lada wyzwaniem w małej łazience jest ulokowanie urządzeń sanitarnych tak, by z niczym nie kolidowały. Można sobie z tym poradzić, wybierając odpowiedni model kabiny prysznicowej. Wystarczy zakupić kabinę z właściwym rodzajem drzwi – otwieranymi do środka lub składanymi. Będziemy wtedy w stanie zamontować ją np. między miską WC a umywalką. Dzięki temu wykorzystamy optymalnie przestrzeń, a pozostałe wyposażenie nie będzie nam w żaden sposób zawadzało.

Istnieje pomoc w urządzaniu łazienki, jaką jest program „Na miarę” proponowany przez RADAWAY – umożliwia dopasowanie wysokości, szerokości czy kształtu kabiny do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej.

Dobierając kabinę prysznicową do małej łazienki, warto rozważyć model bez profili i ram. Dlaczego? Dzięki temu wnętrze nabierze subtelności i sprawi wrażenie większego. Warto zastanowić się również nad kabiną, którą można zamontować bezpośrednio na podłodze na brodziku podpłytkowym. Taki model po pierwsze zaprezentuje się bardzo nowocześnie, a po drugie będzie niezwykle komfortowy. Łazienka bez brodzika będzie bardziej przestronna i ustawna. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z tradycyjnego rozwiązania, innym wartym rozważenia pomysłem będzie zastosowanie wariantu ultrapłaskiego, który także można zlicować z poziomem podłogi. Podobnie jak brodzik podpłytkowy nie będzie tworzył żadnych barier architektonicznych, więc z łatwością z prysznica skorzystają dzieci, seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową.

Kabina ze wzorem

Oryginalną propozycją na ozdobę łazienki może być wzór wygrawerowany na szybie kabiny prysznicowej. Delikatny motyw roślinny lub wzór geometryczny podkreśli charakter wnętrza. Zastanawiając się nad kabiną prysznicową powinniśmy mieć także na uwadze szkło z jakiego jest wykonana. W małej łazience najlepiej sprawdzi się szkło UltraClear® o nadzwyczajnej przejrzystości albo szyba pokryta lustrzaną powłoką Mirror®, która optycznie powiększy wnętrze i jednocześnie może zastąpić tradycyjne lustro.